Go4speed 26.10.2018 - 17:34 Pēc Spānijas WRC pirmās dienas līderis Tanaks, R5 klasē dominē jaunie 'VW Polo R5'

Aizvadīta pirmā Spānijas WRC rallija diena, kurā sportistiem bija jāveic seši posmi. Dienas pirmajos trīs posmos ātrākos laikus uzrādīja trīs dažādi braucēji, bet kopvērtējumā tobrīd līderis bija Ots Tanaks, kuram 11,7 sekundes zaudēja Elfins Evans. Sebastjans Ožjē un Tjerī Noivils, tīrot slideno ceļu, tobrīd ieņēma attiecīgi piekto un astoto vietu. Sestajā vietā tobrīd atradās Sebastjans Lēbs (+27,5).

Jāatzīmē, ka pirms ceturtā posma otrajā vietā atradās Jari-Mati Latvala, kurš Tanakam zaudēja tikai sešas sekundes. Taču 38,8 kilometrus garajā posmā Latvala pārsita riteni un zaudēja 39 sekundes. Pēc finiša sportists bija ārkārtīgi nikns, kur WRC komentētāji atzina, ka nekad dzīvē neesot redzējuši tik dusmīgu Latvalu.

Tobrīd tika aprēķināts, ka, ja WRC čempionāts beigtos šajā brīdī, tad situācija būtu šāda - Noivils (193), Tanaks (193) un Ožjē (192).

Starp R5 māšīnām ātri bija abi jaunie ''VW Polo R5''. Līderis tobrīd bija Eriks Kamillī, kuram 5,9 sekundes zaudēja Peters Solbergs. Piekto vietu tobrīd ieņēma Kalle Rovanpera (+18,7).

Pēc servisa parka sportistiem vēlreiz bija jāveic divi ātrumposmi. Pirmajos divos posmos ātrākos laikus uzrādīja Dani Sordo un Latvala, taču līderis joprojām bija Tanaks, kuram 14,4 sekundes zaudēja Evans, bet 19,5 atpalika Sordo. Tikmēr uz ceturto vietu pakāpās Lēbs.

Dienas noslēdzošajā posmā uzvaru atkal izcīnīja Jari Mati Latvala, tomēr Tanakam izdevās saglabāt līderpozīciju ar 26,8 sekunžu pārsvaru pār Dani Sordo, kuram dienas beigās izdevās apsteigt Elfinu Evansu.

Sestdien sportistiem būs jāveic septiņi asfalta ātrumposmi (121 km).