Montekarlo WRC uzvaru izcīna Ožjē, Rovanperam 2.vieta klasē

Go4speed 28.01.2018 - 14:53 Montekarlo WRC uzvaru izcīna Ožjē, Rovanperam 2.vieta klasē

Svētdien Montekarlo rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi. Dienas pirmais posms bija slidens, jo trasi klāja ledus. Ātrākais šajos viltīgajos apstākļos bija Sebastjans Ožjē, kurš pārsvaru pār Otu Tanaku palielināja līdz 45 sekundēm. Nākamajos divos posmos ātrākais bija Tjerī Noivils, kurš tobrīd bija septītais.

Noslēdzošajā Power Stage posmā visātrākais bija Kris Mīke, kurš papildus nopelnīja piecus punktus. Otrais šajā posmā palika Noivils, bet trešais – Andreas Mikelsens, kurš dienas iepriekšējos posmos brauca piesardzīgi un taupīja riepas šim Power Stage posmam.

Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Ožjē, kuram šī jau bija piektā uzvara šajā vienā no grūtākajiem rallijiem. Otrais palika Tanaks, kuram šis bija pirmais rallijs ar ''Toyota Yaris WRC'' automašīnu. Trešo vietu izcīnīja Tanaka komandas biedrs Latvala, bet, pateicoties lieliskam noslēdzošajam posmam, ceturtais finišēja Mīke.

Neveiksmīgs pēdējais posms izvērtās Esapekam Lapi. Somu braucējs pirms pēdējā posma bija ceturtais, taču vienā no līkumiem viņš izslīdēja no trases. Šī kļūda maksāja vērtīgas sekundes, kā rezultātā Lapi atkrita uz septīto vietu.

RC2 klasē triumfēja Jans Kopeckis, bet otro vietu izcīnīja soms Kalle Rovanpera. RC4 klasē stabili pēdējā dienā brauca lietuvietis Deividas Jocius, kuram finišā pēc neveiksmes rallija pirmajā dienā piektā vieta.

Nākamais posms pēc trīs nedēļām notiks Zviedrijā.