Evans izcīna pirmo uzvaru WRC, Ožjē kļūst par pieckārtējo čempionu

Go4speed 29.10.2017 - 14:44 Evans izcīna pirmo uzvaru WRC, Ožjē kļūst par pieckārtējo čempionu

Velsas WRC rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic pieci ātrumposmi (41,17 km).

Dienu ar ātrāko laiku sāka Ots Tanaks, kamēr Tjerī Noivils uzrādīja trešo ātrāko laiku, ar ko pietika, lai tobrīd kopvērtējumā apsteigtu Sebastjanu Ožjē. 18.posmā ātrākais jau bija Andreas Mikelsens, kamēr līderis Elfins Evans vairs neriskēja un brauca piesardzīgāk, norvēģim Mikelsenam zaudējot 6,7 sekundes.

Trīs posmus pirms finiša Evansa pārsvars pār Noivilu bija 46,3 sekundes, kamēr Ožjē ieņēma trešo vietu, no Noivila atpaliekot 3,7 sekundes. Jāpiebilst, ka tobrīd trešo no sestās vietas šķīra tikai 8,9 sekundes.

Elfins Evans. Foto: atworld

Arī nākamajos divos posmos starp braucējiem bija sīva cīņa. Pirms pēdējā posma līderis bija Evans, kurš par 43 sekundēm apsteidza Noivilu, bet 49 sekundes atpalika Ožjē.

Noslēdzošajā posmā Ots Tanaks pirms finiša apzināti samazināja ātrumu, lai ļautu Ožjē izcīnīt Power Stage posmā vairāk punktus, tādējādi nodrošinot piekto čempionu titulu. Tikmēr pēc Tanaka finiša varēja līksmot M-Sport vienība, kura nodrošināja sev ražotāju kausu. Power Stage posmā ātrākais bija Noivils, bet Ožjē finišēja ceturtajā vietā, ar ko pietieka, lai izcīnītu trešo vietu rallijā, kas Ožjē deva piekto čempiona titulu pēc kārtas! Tikmēr savu pirmo uzvaru WRC karjerā izcīnīja Evans. Tādējādi šis bija lielisks rallijs M-Sport komandai, kura izcīnīja visas iespējamās trofejas.

WRC2 klasē trimfēja Pontus Tīdemans, aiz sevis atstājot Eriku Kamillī (+1:54.4) un Tomu Keivu (+2:03.3). Rovanpera, kurš pēdējā posmā uzrādīja trešo ātrāko laiku (0,5 sekundes no pirmās vietas), noslēdzošajā dienā jau spēja uzrādīt konkurētspējīgākus rezultātus. Finišā Kalle WRC2 klasē ieņēma 15.vietu. 12.vietu izcīnīja SRT komandas braucējs Rauls Jēts.