Evans palielina pārsvaru un tuvojas pirmajai uzvarai WRC

Go4speed 28.10.2017 - 23:45 Evans palielina pārsvaru un tuvojas pirmajai uzvarai WRC

Aizvadīta gara un sarežģīta Velsas WRC rallija otrā diena, kur sportistiem sestdien bija jāveic deviņi ātrumposmi (142 km).

Dienas pirmajos piecos posmos ātrākais bija Evans, kurš no rīta atzina, ka šie esot viņa mājas ātrumposmi. Pēc pieciem posmiem Evans pārsvaru pār otrajā vietā esošo Tjerī Noivilu palielināja jau līdz 50 sekundēm. Pēc desmit posmiem otrais joprojām bija Ots Tanaks, taču 11.posmā Noivilam izdevās apsteigt Tanaku un pakāpties uz otro vietu. 13. un 14.posmā ātrākais bija Noivils, kurš sāka atrauties no Tanaka un tuvoties Evansam. Diemžēl 14.posmā, kura garums bija 1,8 kilometri, avarēja Juha Hanninens, kurš tādējādi bija spiests izstāties.

Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic divi ātrumposmi tumsā. 15.posmā, kura garums bija 14 kilometri, ātrākais bija Latvala, kuram 27 sekundes zaudēja Evans. Kā atzina sportisti, tad šajā posmā braukšana esot bijusi ļoti sarežģīta, jo tumsā esot bijusi stipra migla, kas apgrūtināja redzamību. Jāpiebilst, ka Latvalam 33 sekundes zaudēja Noivils. Dienas noslēdzošajā posmā ātrākais bija Evans, kurš tādējādi pirms noslēdzošās dienas savu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju Ožjē palielināja līdz 53 sekundēm. Trešais ir Noivils, kurš Ožjē zaudē 0,5 sekundes.

WRC2 klasē joprojām ātrs bija līderis Pontus Tīdemans, kamēr uz otro vietu pakāpies mājinieks Toms Keivs. Nakts posmos ar ātrākajiem laikiem apmainījās Keivs un Tīdemans, taču pēc divām dienām līderis joprojām ir Tīdemans, kuram nepilnas divas minūtes zaudē Keivs. Arī otrā Velsas rallija diena smaga bija Rovanperam. Ja ņem vērā tikai otrās dienas rezultātus, tad Rovanpera klases līderim Tīdemanam zaudēja trīs minūtes un ieņēma astoto vietu.

Rallija noslēdzošajā dienā sportistiem būs jāveic pieci ātrumposmi.