Portugāles WRC uzvar Ožjē, vairāki līderi piedzīvo avārijas (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 22.05.2017 - 11:15 Portugāles WRC uzvar Ožjē, vairāki līderi piedzīvo avārijas (VIDEO)

Portugālē noslēdzies sestais Pasaules rallija čempionāta posms. Vispirms rallija vadībā atradās soms Jari-Mati Latvala, taču pēc piektā posma līderis bija Kriss Mīke, kurš Latvalu apsteidza par 0,2 sekundēm, bet 1,3 sekundes atpalika Ots Tanaks.

Sestajā posmā Mīke pārsita riteni, bet septītajā posmā viņš piedzīvoja avāriju, tādējādi izstājoties no cīņas par goda pjedestālu. Tāpat septītajā posmā avāriju piedzīvoja Latvala, kurš spēja turpināt ralliju, taču somu braucējs bija spiests braukt ielas režīmā. Tobrīd par rallija līderi kļuva Tanaks, taču 12.posmā arī igaunis pieļāva kļūdu un sabojāja mašīnas piekari, kas kopvērtējumā viņu atsvieda uz piekto vietu.

Pēc divām dienām līderis bija Ožjē, kuram 16,8 sekundes zaudēja Tjerī Noivils, bet 51 sekundi atpalika Dani Sordo. Arī noslēdzošajā dienā kopvērtējumā vairs nekas nemainījās un savu otro uzvaru sezonā izcīnīja Ožjē. Otrais palika Noivils, bet trešais – Sordo.

WRC2 klasē pirms noslēdzošā posmā pārliecinošs līderis bija Andreas Mikkelsens, kurš par trīs minūtēm apsteidza Pontusu Tīdemanu, taču noslēdzošajā posmā Mikelsens avarēja, kas ļāva uzvaru svinēt Tīdemanam, kuram šis bija ceturtais panākums šogad.

Neveiksmīgi šis rallijs beidzās japāņu ekipāžai Hiroki Arai, kuram 15.posmā nodega ''Ford Fiesta R5'' automašīna. Tikmēr 16.psomā iespaidīgu avāriju rallija slavenākajā tramplīnā piedzīvoja franču pilots Gilberts Kentīns.