Argentīnas WRC rallijā negaidīti vadībā atrodas Evans, Mīkem avārija (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 29.04.2017 - 00:24 Argentīnas WRC rallijā negaidīti vadībā atrodas Evans, Mīkem avārija (VIDEO)
Mīkes auto pēc avārijas.

Piektdien startēja viens no smagākajiem Pasaules rallija čempionāta posmiem – Argentīnas rallijs. Šis ir ātrs rallijs, taču rises, bedres un akmeņi šo ralliju padara bīstamu, par ko pirmajā dienā pārliecinājās vairāki braucēji.

Daudziem par pārsteigumu visos pirmajos četros ātrumposmos ātrāko laiku uzrādīja Elfins Evans no Dmack rallija komandas. 30 sekundes Evansam zaudēja Jari-Mati Latvala, bet 35,6 sekundes atpalika Mads Ostbergs.

Elfins Evans. Foto: DMack

Tikmēr vairākiem braucējiem pirmie posmi sagādāja problēmas. Otrajā posmā avarēja un vieglu kūleni uzmeta Heidons Padons, kurš ātrumposma finišā līderim zaudēja divas minūtes un 40 sekundes. Tikmēr Ožjē kādā no līkumiem nedaudz izbrauca ārpus trases un zaudēja pāris sekundes. Trešajā posmā, trāpot pa akmeni, stūres iekārtu sabojāja Dani Sordo, kurš kopvērtējumā atkrita uz 21.vietu. Arī Otam Tanakam, Jari Mati Latvalam un Tjerī Noivilam bija problēmas ar automašīnām.

Mīkes auto pēc avārijas:

Piektajā posmā Kreiga Brīna auto bija problēmas ar ātrumkārbu, kas vēlāk ekipāžai lika izstāties. Diemžēl šajā posmā, kopvērtējumā ieņemot otro vietu, avāriju piedzīvoja Kriss Mīke, kuram pirmā diena bija beigusies.

''Mūs pārsteidza kāda bedre, kas uzsvieda auto gaisā. Auto palika nevadāms un mēs avarējām,” tā Mīke. Taču sev atvēlētajā laikā ''Citroen'' mehāniķi salaboja automašīnu un Mīke varēs turpināt ralliju.

Pēc servisa parka Evans turpināja atrauties no konkurentiem un palielināja pārsvaru. Dienas beigās Evansam par 55,7 sekundēm izdevās apsteigt Ostbergu, bet trešais, zaudējot minūti, ir Noivils. WRC2 klasē pārliecinošā vadībā atrodas Pontus Tīdemans.

Jāpiebilst, ka septītajā posmā, kura garums bija 20,44 kilometri, astoņi braucēji iebrauca 4,8 sekunžu robežā, bet pieci – 0,6 sekunžu robežā!

Rallija otrajā dienā sportistiem būs jāveic seši posmi (160 km).