Pēc Noivila uzvaras Korsikas WRC rallijā tiek atkārtots 1986.gada panākums

Go4speed 09.04.2017 - 14:26 Pēc Noivila uzvaras Korsikas WRC rallijā tiek atkārtots 1986.gada panākums
Tjerī Noivils. Foto: WRC

Korsikas WRC rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic divi ātrumposmi. Atgādināsim, ka līderis pēc divām dienām bija Tjerī Noivils, kuram 38,9 sekundes zaudēja Sebastjans Ožjē. Trešais bija Dani Sordo, kurš Noivilam zaudēja 57 sekundes, bet no otrajā vietā esošā Ožjē spāņu pilots atpalika 18,8 sekundes.

Dienas pirmais posms bija nopietns pārbaudījums – 53 kilometri. Kā atklāja Ožjē stūrmanis, tad viņam šis posms tika pierakstīts uz 95 lapām. Neskatoties uz savu lielo pārsvaru, ātrākais bija Noivils, kuram tikai 0,1 sekundi zaudēja Dani Sordo, bet Kreigs Brīns zaudēja 1,8 sekundes, kas viņam kopvērtējumā ļāva apsteigt Jari-Mati Latvalu un pakāpties uz ceturto vietu. Jāatzīmē, ka sestdien sestajā 17 kilometrus garajā posmā Brīns visu ātrumposmu veica uz dullo, jo sabojājās viņa un stūrmaņa sarunas iekārta, kā rezultātā Brīns brauca vadoties pēc redzes un stūrmaņa žestiem.

Tikmēr neveiksmīgs svētdienas pirmais posms bija Ožjē, kura auto bija problēmas ar elektroniku, kā rezultātā viņš kopvērtējumā atkrita uz trešo vietu. Jāpiebilst, ka Ožjē sākotnēji atteicās runāt ar medijiem, atzīstot negrib neko komentēt. Viņš cerot, ka izdosies sasniegt finišu un izcīnīt punktus.

Noslēdzošā Power Stage posma garums bija 10,4 kilometri. Visātrāk to veica Latvala, kuram bija cīņa ar Brīnu par ceturto vietu. Lai arī Brīns šo posmu veica ļoti ātri, finišā par 0,1 sekundi ātrāks tomēr bija Latvala, kuram ceturtā vieta, bet Brīnam piektā.

Tikmēr Ožjē pēdējā Power Stage posmā par 0,8 sekundēm piekāpās Latvalam. Ožjē, kurš izskatījās vīlies, pēc finiša atzina, ka viņa auto esot bijušas vairākas problēmas, kas liedzis pabraukt ātrāk. Taču Ožjē pietika, lai kopvērtējumā apsteigtu Sordo, kas beigās franču braucējam deva otro vietu, bet Sordo – trešo. Trešo uzvaru karjerā izcīnīja Tjerī Noivils.

WRC2 klasē uvaru izcīnīja Andreas Mikelsens.

Jāatzīmē, ka šis Noivila panākums nozīmē to, ka aizvadītajās četros rallijos uzvaras izcīnījuši četri dažādi autoražotāji. Pirmo reizi kaut kas tāds notika 1986.gadā, kad toreiz uzvarēja ''Lancia'', ''Peugeot'', ''Renault'' un ''Toyota'' autoražotāji.