Montekarlo WRC rallija 'Shakedown' posmā pārliecinoši ātrākais Ožjē (FOTO)

Go4speed 18.01.2017 - 19:50 Montekarlo WRC rallija 'Shakedown' posmā pārliecinoši ātrākais Ožjē (FOTO)
Sebastjans Ožjē trasē. Foto: No sportista personīgā arhīva

Trešdien ar Montekarlo WRC rallija Shakedown posmu startēja jaunā pasaules rallija čempionāta sezona. Šī bija pirmā reize, kad vienkopus trasē varēja redzēt jaunos WRC auto, taču to patieso spēku samēru varēs uzzināt tikai ceturtdien naktī, kad pa īstam sāksies rallijs.

Shakedown posma garums bija 3.35 kilometri. Pirmajā braucienā pārliecinoši ātrākais bija Sebastjans Ožjē, kuram četras sekundes zaudēja Andreas Mikelsens, kurš šajā rallijā startē ar "Škoda Fabia R5", bet trešais bija Ots Tanaks. Ceturtais tobrīd bija "Toyota" braucējs Jari-Mati Latvala. 20 sekundes pirmajā braucienā zaudēja "Citroen" braucēji, taču komanda ziņoja, ka šo braucienu Kriss Mīke un Stefans Lefebre esot braukuši ar super mīkstajām riepām.

Dani Sordo. Foto: @colmcklein

''Citroen'' pilots Mīke pēc Shakedown atzina, ka šis Shakedown viņiem neesot bijis interesants, jo šoreiz galvenais bija pārbaudīt, kā auto strādā, jo šoreiz abi ''Citroen'' komandas braucēji viltīgos apstākļos esot braukuši ar sliku riepām.

Arī otrajā braucienā pirmais četrinieks palika nemainīgs, taču kopvērtējumā Ožjē pārsvars pār konkurentiem pieauga līdz nepilnām sešām sekundēm.

Trešajā braucienā Ožjē savam laikam zaudēja 15 sekundes, taču viņš joprojām saglabāja pirmo vietu. Otrais Shakedown palika Andreas Mikelsens, bet trešais - Tanaks. 32.vietā finišēja lietuvietis Deividas Jocius.

Taču pa īstam rallijs sāksies tikai rīt vakarā, kad sportisti pa tumsu aizvadīs pirmos divus ātrumposmus. To kopējais garums būs 46,74 kilometri.

Pavisam kopā uz starta šajā rallijā izies 74 ekipāžas, starp kurām būs arī lietuvietis Deividas Jocius, kurš ar ''Mitsubishi Lancer Evo X'' startēs RC2 klasē, kur no 25 ekipāžām 24 brauks ar R5 tehniku. Četrās dienās sportistiem būs jāveic 17 ātrumposmi (382 km).