'Volkswagen' komandas pēdējā WRC rallijā sīvā cīņā uzvar Mikelsens

Go4speed 20.11.2016 - 09:36 'Volkswagen' komandas pēdējā WRC rallijā sīvā cīņā uzvar Mikelsens
Anders Jāgers un Andreas Mikelsens līksmo. Foto: Toni Welam

Austrālijas rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic pieci ātrumposmi (57,18 km). Pirms izšķirošās dienas lielākā intriga bija, vai Andreasam Mikelsenam izdosies nosargāt divu sekunžu pārsvaru pār savu komandas biedru Sebastjanu Ožjē.

Mads Ostbergs. Foto: MSport

Dienas pirmajā posmā ātrākais bija Mikelsens, kurš par 0,6 sekundēm apsteidza Ožjē. Arī nākamajā 31 kilometrus garajā posmā ātrākais bija Mikelsens, kurš par 18,8 sekundēm apsteidza Jari-Mati Latvalu. Ļoti ātrs bija arī Ožjē, taču posma beigās Ožjē sagriezās un zaudēja apmēram 15 sekundes.

Tāpat neveiksmīgi šis posms beidzās tā brīža trešajā vietā esošajam Heidonam Padonam, kurš pārsita mašīnas riteni. Diemžēl šī neveiksme Padonu no kopvērtējumā trešās vietas atsvieda uz piekto pozīciju. Arī 21.posmā ātrākais bija Mikelsens, kurš kopvērtējumā pārsvaru pār Ožjē palielināja līdz 22,7 sekundēm.

Padona auto finišā. Foto: Twitter

Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic noslēdzošie divi ātrumposmi, kuros ātrākais bija Ožjē, kamēr Mikelsens nedaudz samazināja savu ātrumu. Taču ar to pietika, lai izcīnītu trešo uzvaru karjerā un noslēgtu VW ēru WRC čempionātā. Otrais palika Ožjē, bet trešais - Tjerī Noivils, kurš tādējādi kļuva par WRC vicečempionu.

''Šis ir perfekts veids, kā noslēgt sezonu. Uz šo posmu devos ar domu – man nav ko zaudēt, tāpēc varēju braukt, cik ātri vien varu. Mēs cīnījāmies ar pasaules čempionu un pārspējām viņu godīgā veidā. Mums abiem bija vienādi ceļa apstākļi. Šī ir mana labākā uzvara, taču žēl, ka komandai un mašīnai šobrīd viss ir beidzies,'' tā Mikelsens.

Tikmēr par WRC2 čempionu kļuva somu sportists Esapeka Lapi, kurš 2014.gadā uzvarēja ''Rally Liepāja'' un kļuva par ERČ čempionu.