Ožjē kļūst par četrkārtējo pasaules rallija čempionu

Go4speed 16.10.2016 - 14:29 Ožjē kļūst par četrkārtējo pasaules rallija čempionu

Svētdien Spānijas WRC rallijā sportistiem bija jāveic četri posmi (62,80 km). Pirms izšķirošās dienas Ožjē pārsvars pār Sordo bija tikai 5,8 sekundes, tāpēc bija skaidrs, ka cīņa par uzvaru būs sīva. Dienas pirmajos divos posmos ātrākie bija Latvala un Ožjē. Ja Latvala par punktiem vairs necīnījās, tad Ožjē turpināja cīņu par pirmo vietu. Tobrīd pirms izšķirošajiem diviem posmiem Ožjē Sordo apsteidza jau par 12,7 sekundēm.

@World

Pēc servisa parka kopvērtējumā vairs nekas būtiski nemainījās un Ožjē izcīnīja savu ceturto uzvaru šosezon. Līdz ar to divus posmus pirms sezonas beigām kļuva skaidrs, ka vairs neviens sportists nevar noķert Ožjē, kurš tādējādi izcīnīja savu ceturto čempiontitulu pēc kārtas.

''Smaga sezona, bet fantastiska. Liels paldies komandai. Mums bija perfekta mašīna visu nedēļas nogali, tāpēc braukt bija ļoti jautri,” prieku pēc finiša neslēpa Ožjē.

@World

Otro vietu izcīnīja Sordo, kurš Ožjē zaudēja 15,6 sekundes, bet trešajā vietā finišēja Tjerī Noivils no ''Hyundai'' vienības. Diemžēl finišu nesasniedza Kriss Mīke (tehnisks defekts) un Martins Prokops, kurš nolauza mašīnas riteni. WRC2 ieskaitē uzvaru svinēja čehs Jans Kopeckis, kurš sīvā cīņā apsteidza zviedru Pontusu Tīdemanu.