Pārsista riepa liedz Tanakam izcīnīt pirmo uzvaru WRC karjerā

Mārtiņš Jankovskis 03.07.2016 - 17:39 Pārsista riepa liedz Tanakam izcīnīt pirmo uzvaru WRC karjerā
Ots Tanaks. Foto: WRC.com

Šodien, 3. jūlijā, Polijas WRC posmā tika aizvadīti noslēdzošie četri ātrumposmi. Tikai nedaudzus kilometrus pirms rallija finiša savu pirmo uzvaru WRC rallijā pazaudēja igauņu sportists Ots Tanaks (Ford Fiesta R5). Par rallija uzvarētāju kļuva Andreas Mikelsens (VW Polo R), kurš uzvarēja ar 26,2 sekunžu pārsvaru pār Tanaku. Šī Mikelsenam bija otrā uzvara karjerā.

Tanaks dienu iesāka kā pārliecinošs rallija līderis ar 21,3 sekunžu pārsvaru pār Andreasu Mikelsenu. Dienas pirmajā ātrumposmā Mikelsenam gan izdevās samazināt to līdz 18,9 sekundēm un vēl pēc ātrumposma līdz 18,6 sekundēm.

Salijušais pirmspēdējais dienas ātrumposms bija ļoti slidens. Kādā ātrā vietā Tanaks neveiksmīgi pārsita riepu, kā rezultātā pazaudēja 40 sekundes un Mikelsens pirms noslēdzošā ātrumposma viņu jau apsteidza par 16,5 sekundēm. Noslēdzošajā ātrumposmā Tanaks spēja uzrādīt vien 11. rezultātu, tomēr saglabāja otro vietu kopvērtējumā, tikai 2,3 sekundes aiz viņa Polijas ralliju finišēja Haidens Padons (Hyundai i20).

"Man nav, ko teikt. Šis un viss un pēc tu saņem neko. Tas ir pārāk grūti," pēc finiša WRC.com atzina Ots Tanaks. Foto: WRC.com

0,8 sekundes aiz Padona finišēja viņa komandas biedrs Terijs Noivils. Jari Mati-Latvala finišā piektais, uzreiz aiz viņa komandas biedrs Sebastjans Ožjē. Kā atzina sportists, tad vienīgais šodienas mērķis šajos dramatiskajos laika apstākļos bija sasniegt finišu.

Avāriju 19. ātrumposmā piedzīvoja francūzis Lefevre, kurš pēc tam spēja turpināt ralliju un finišēja 9. vietā (pēc avārijas Lefevre nokrita uz 15. pozīciju). Foto: WRC.com

1. NOR A. MIKKELSEN 2:37:34.4
2. EST O. TANAK 2:38:00.6   +26.2
3. NZL H. PADDON 2:38:02.9 +28.5
4. BEL T. NEUVILLE 2:38:03.7   +29.3
5. FIN J. LATVALA 2:38:08.2 +33.8
6. FRA S. OGIER 2:38:14.7 +40.3
7. IRL C. BREEN          2:39:35.8 +2:01.4
8. NOR M. OSTBERG 2:40:39.0 +3:04.6