Ožjē kļūst par Portugāles WRC rallija līderi (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 19.05.2016 - 23:13 Ožjē kļūst par Portugāles WRC rallija līderi (VIDEO)

Ceturtdien ar treniņbraucieniem un pirmo Superspeciālo ātrumposmu startēja Portugāles WRC rallijs. Šogad sacensībām pieteikušās 78 ekipāžas, kurām trijās dienās būs jāveic 19 ātrumposmi ar kopējo garumu 368 kilometri.

Shakedown posmā ātrākais bija Tjerī Noivils, kurš 4,61 kilometrus garo distanci veica laikā 3:11.3. Tikai 0,3 sekundes viņam zaudēja Dani Sordo, bet 0,4 sekundes atpalika igaunis Ots Tanaks.

Tjerī Noivils. Foto: wrc.com

Pēc tam vakarā saulainos un siltos laikapstākļos sportistiem bija jāveic 3,36 kilometrus garš Superspeciālais ātrumposms, kurā 30 000 skatītāju klātbūtnē uzvarēja Sebastjans Ožjē, kuram startā bija nelielas tehniskas problēmas. 0,9 sekundes atpalika Noivils, bet 1,2 sekundes zaudēja Sordo.

WRC2 klasē, kurā ir ļoti spēcīga konkurence, ātrākais bija Pontus Tīdemans, kurš par 1,1 sekundi apsteidza Janu Kopecki. Jāatzīmē, ka pirmajā sešiniekā finišēja piecās ''Škoda Fabia R5'' automašīnas.

Rallija pirmajā dienā sportistiem būs jāveic astoņi ātrumposmi (135,40 km).