Ožjē uzvar Zviedrijā, otrās vietas ieguvējs talkā spiests ņemt šampanieti

Go4speed 14.02.2016 - 14:06 Ožjē uzvar Zviedrijā, otrās vietas ieguvējs talkā spiests ņemt šampanieti

Svētdien ar Sebastjana Ožjē trešo uzvaru Zviedrijā noslēdzās Zviedrijas WRC rallijs. Rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic tikai viens ātrumposms, kura laikā varēja nopelnīt arī papildus punktus.

Kā pirmie trasē devās Jari Mati Latvala un Kriss Mīke, kuri pēc pirmo dienu neveiksmēm uz augstām vietām kopvērtējumā vairs nepretendēja. Abi braucēji demonstrēja lielisku ātrumu, taču finišā sportisti atzina, ka nākamie braucēji uzrādīs ātrākus laikus, jo viņiem saķere būšot labāka.

Tā arī notika. Vispirms Andreas Mikelsens pārspēja Mīkes un Tjerī Noivila rezultātu, bet vēlāk, veicot ļoti ātru, precīzu un agresīvu braukšanu, pirmo vietu pēdējā Power Stage posmā nodrošināja Sebastjans Ožjē, kurš tādējādi kļuva par Zviedrijas WRC rallija uzvarētāju. Otrais kopvērtējumā finišēja Padons (atkārtoja savu labāko WRC sasniegumu līdz šim), bet trešo vietu izcīnīja Mads Ostbergs.

Otrais palika Heidons Padons, bet trešais – Mads Ostbergs. Jāatzīmē, ka Padons pēdējā posmā pēc dažu līkumu griešanas notrieca stabiņus, kā rezultātā finišā no sportista motora telpas parādījās dūmi. Kā noskaidrojās, tad radiatorā esot neliels caurums, kuru ekipāža pēc finiša centās salabot, lai varētu tikt līdz finiša estakādei.

Blakus Padona auto stāv šampanietis

Jāpiebilst, ka drošības pēc ekipāža pēc apbalvošanas ceremonijas līdzi paņēma savas šampanieša pudeles, lai, ja nepieciešams, varētu to ieliet radiatorā. Atgādināsim, ka pirms diviem gadiem Meksikas rallijā pēc finiša līdzīgas problēmas bija Noivilam, kurš arī pēc apbalvošanas līdzi paņēma Meksikāņu alu Corona, kas arī vēlāk tika pildīts radiatorā, lai ekipāža varētu sasniegt finišu.

WRC2 klasē pie otrās uzvaras divos posmos tika Elfins Evans. Otrais finišēja Pontus Tīdemans, bet trešo vietu izrāva Esapeka Lapi, kurš pēc astotā posma savā klasē bija atkritis uz desmito vietu. Jāatzīmē, ka RC2 klasē, kurā tiek skaitīti kopā R5, S2000 un N4 klases rezultāti, pirmais bija jau pieminētais Evans, bet otrais finišēja 22 gadus vecais somu talants Tīmu Suninens, kurš par 0,1 sekundi apsteidza Tīdemanu. Kā atzīst eksperti, tad šis esot ļoti talantīgs sportists, kuram šī ir trešā sezona rallijā un otrā sezona pie pilnpiedziņas stūres.

Nākamais WRC posms pēc trīs nedēļām notiks Meksikā.