Mīke kļūst par Montekarlo WRC rallija līderi (VIDEO)

Go4speed 21.01.2016 - 23:44 Mīke kļūst par Montekarlo WRC rallija līderi (VIDEO)

Ar pirmajiem diviem ātrumposmiem startējis Montekarlo WRC rallijs. Pirmajā dienā sportistiem bija jāveic divi ātrumposmi tumsā, kas kopā sastādīja 41,63 kilometrus.

Pirmajā ātrumposmā ātrākais bija pasaules čempions Sebastjans Ožjē, kuram 4,1 sekundi zaudēja Kriss Mīke, kurš ātrumposmā sākumā sagriezās un zaudēja vērtīgas sekundes. ''Biju ļoti uzmanīgs, jo dažās vietās bija ļoti slidens,” tā pēc posma teica Mīke.

Otrajā posmā ļoti ātrs bija Mīke, kurš Ožjē apsteidza par 11 sekundēm. Nepilnas 15 sekundes zaudēja Andreas Mikelsens. ''Sajūtas ir labas. Šo posmu labi veicām arī pagājušajā gadā,” tā Mīke. Tikmēr Ožjē atzina, ka otrais posms esot bijis ļoti slidens un viņš neesot riskējis, jo rallijs esot garš.

Kopvērtējumā līderis ir Mīke, kuram 6,9 sekundes zaudē Ožjē, bet 20 sekundes atpaliek Mikelsens. 11.vietā ir Ots Tanaks, bet 12.vietā M-Sport jaunais pilots Ēriks Kamillī.

WRC2 klasē līderis ir francūzis Džilberts Kventins, kurš par 9,8 sekundēm apsteidz Žuljēnu Maurīnu, bet 23,3 sekundes zaudē Armīns Krēmers. Jāatzīmē, ka pirmajā posmā bijušais M-Sport rūpnīcas komandas pilots Elfins Evans, kurš startē ar uzlaboto ''Ford Fiesta R5'', pārsita riteni un līderim zaudēja minūti un 17 sekundes, taču otrajā posmā viņš tuvāko sekotāju apsteidza par 26,7 sekundēm, kas viņam ļāva pakāpties uz ceturto vietu.

Piektdien sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi (116,50 km).