Portugāles WRC uzvar Latvala, Ketomā pēc tramplīna piedzīvo avāriju (VIDEO)

Go4speed 25.05.2015 - 04:54 Portugāles WRC uzvar Latvala, Ketomā pēc tramplīna piedzīvo avāriju (VIDEO)
Ketomā mašīna pēc avārijas. Foto: rallye-magazin.de

Par Portugāles WRC posma uzvarētāju svētdien tika kronēts somu sportists Jari Mati Latvala. Pirms izšķirošās dienas trim posmiem Latvala komandas biedru Sebastjanu Ožjē apsteidza par 9,5 sekundēm, bet 20 sekundes atpalika Kriss Mīke.

Jari Mati Latvala. Foto: Volkswagen Motorsport

Svētdien sportistiem bija jāaizvada trīs ātrumposmi, kurus apmeklēja ļoti daudz skatītāju. Dienas pirmo posmu ar ātrāko laiku iesāka Ožjē, kas Latvalam pietuvojās līdz 7,8 sekundēm. 15.posmā jau ātrākais bija Latvala, kamēr tehniska neveiksme piemeklēja Mīkes automašīnu, kurš zaudēja 20 sekundes un atkrita uz ceturto vietu.

Kriss Mīke. Foto: Citroen Racing

Lai arī pēdējā Power Stage posmā ātrākais bija Ožjē, pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Latvala. Otrais finišā Ožjē, bet trešais – Mikelsens. Līdz ar to visu goda pjedestālu aizņēma VW komandas braucēji.

Neveiksmīgi WRC2 klasē rallija noslēdzošā diena sākās Latvijā labi zināmajam Jari Ketomā, kurš pēc lielā tramplīna pieļāva kļūdu un piedzīvoja avāriju. Pēc šīs avārijas pilots ar stūrmani tika nogādāti slimnīcā.

Esapeka Lapi. Foto: @world

WRC2 klasē triumfēja Nasers Al-Atija. Otro un trešo vietu izcīnīja "Škoda" braucēji Esapeka Lapi un Pontus Tīdemans, kuriem tā bija debija pie jaunās Fabia R5 stūres.

Kopvērtējumā joprojām līderis ir Ožjē (105), kuram seko Andreas Mikelsens (63) un Mads Ostbergs ()57.