Ožjē - divkārtējais pasaules WRC čempions, igaunis Pērns piepilda sapni

Go4speed 26.10.2014 - 14:54 Ožjē - divkārtējais pasaules WRC čempions, igaunis Pērns piepilda sapni
Sebastjans Ožjē un komanda līksmo. Foto: Volkswagen Motorsport

Par Spānijas WRC rallija uzvarētāju svētdien kļuvis franču rallija braucējs Sebastjans Ožjē, kurš tādējādi vienu posmu līdz sezonas beigām sev nodrošināja otro čempiontitulu pēc kārtas.

Pēc otrās dienas Ožjē savu komandas biedru Jari Mati Latvalu apsteidza par 27 sekundēm, bet trešās vietas ieguvējs Miko Hirvonens franču braucējam zaudēja minūti un 18 sekundes.

Dienas pirmos divus posmus ar ātrāko laiku iesāka Latvala, kurš komandas biedram pietuvojās līdz 22 sekundēm. „Man jābrauc tīri. Šobrīd viss izskatās perfekti, taču joprojām vēl jāveic 35 kilometri. Man jāturpina koncentrēties,” tā pēc rīta posmiem teica Ožjē.

Priekšpēdējā posmā atkal ātrākais bija Latvala, kurš komandas biedram pietuvojās līdz 13,9 sekundēm. Pēc tam sekoja Power Stage posms, kurā atkal lielisks bija Latvala, kurš par 1,7 sekundēm apsteidza Krisu Mīki un nopelnīja papildus trīs punktus.

Taču kopvērtējumā tas neko nemainīja, jo uzvaru absolūti svinēja Ožjē, kurš tādējādi vienu posmu pirms sezonas beigām kļuva par pasaules čempionu. ''Sajūtas ir fantastiskas. Tas ir tas, ko gribēju, jo tas bija mans sezonas plāns,” tā divkārtējais pasaules čempions Ožjē.

Miko Hirvonens. Foto: @World

Otrais rallijā finišēja Latvala, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Miko Hirvonens, kuram tas bija tikai otrais pjedestāls šajā sezonā.

WRC2 klasē triumfēja Nasers Al-Atija, bet septītais palika igaunis Karls Krūda, kurš šajā posmā ar Naseru Al-Atiju cīnījās par čempiontitulu WRC2 klasē. Taču igauņiem nav ko sērot, jo, lai arī Sanders Pērns rallijā izcīnīja tikai piekto vietu Drive Dmack kausā, viņam pietika, lai kļūtu par šī seriāla čempionu, kas viņam nākamgad ļaus braukt WRC2 čempionātā ar Ford Fiesta R5 automašīnu. "Paldies visiem. Paldies sponsoriem un atbalstītājiem," pēc finiša uzreiz teica Pērns, kurš pirms rallija atzina, ka viņa šī brīža sapnis ir kļūt par šī seriāla čempionu, lai nākamgad varētu startēt ar pasaules līmeņa tehniku.