VW izcīna čempiontitulu, Tanaks pēc smagas avārijas nonāk slimnīcā (FOTO)

Go4speed 14.09.2014 - 13:53 VW izcīna čempiontitulu, Tanaks pēc smagas avārijas nonāk slimnīcā (FOTO)
Volkswagen Austrālijas posmā bija neapturami. Foto: Volkswagen Motorsport

Pēc Austrālijas WRC rallija divām dienām bija tikai viena intriga - vai pēdējā dienā Jari Mati Latvala spēs noķert un apsteigt Sebastjanu Ožjē, jo abus sportistus pirms pēdējās dienas šķīra tikai 11,8 sekundes. Un, kā pirms tam atzina VW komandas vadītājs, tad abiem braucējiem nav dotas nekādas pavēles un viņi ātrāko braucēju godīgā cīņā var noteikt trasē.

Austrālijas rallija pēdējā dienā sportistiem bija jāveic seši posmi ar kopējo garumu 100 kilometri. Pirmajos trijos posmos ar ātrākajiem laikiem apmainījās Sebastjans Ožjē, Jari-Mati Latvala un Kriss Mīke, taču kopvērtējumā joprojām viss bija bez izmaiņām – vadībā turējās Ožjē, kuram sekoja Latvala (+8,7) un Andreas Mikelsens (+48.2).

Kriss Mīke. Foto: Citroen Racing

Arī pēc servisa parka ātri turpināja būt VW piloti, kuri kontrolēja notikumus trasē. Pēdējā Power Stage posmā ātrākais bija Latvala, kurš nopelnīja papildus trīs punktus, taču kārtējo uzvaru absolūtajā ieskaitē izcīnīja Ožjē. Otrajā vietā finišēja Latvala, bet trešais Mikelses. Līdz ar to VW šajā rallijā pirmo reizi vēsturē aizņēma visu goda pjedestālu. Šī dubultuzvara VW komandai priekšlaicīgi ļāva kļūt par čempioniem ražotāju kausā.

Tanaka automašīna pēc avārijas. Foto: Twitter

Ātrs pēdējā dienā bija arī Kriss Mīke, taču sportists nespēja sadeldēt minūtes deficītu un noķert Mikelsenu, tāpēc beigās viņam nācās samierināties ar ceturto vietu. Diemžēl 19.posmā smagu avāriju piedzīvoja WRC2 klases braucējs Ots Tanaks, kurš pēc negadījuma nonāca mediķu rokās. Kā liecina jaunākā informācija, tad Tanaks šo nakti pavadīs slimnīcā, kamēr viņa stūrmanis šajā negadījumā necieta. Uzvaru šajā klasē izcīnīja Nasers Al-Atija, bet otrais finišēja Jari Ketomā.