Jari Mati Latvala pēc četru gadu pārtraukuma atkal uzvar Somijas WRC

Go4speed 03.08.2014 - 16:46 Jari Mati Latvala pēc četru gadu pārtraukuma atkal uzvar Somijas WRC

Šodien, 3.augustā, ar pēdējiem četriem ātrumposmiem noslēdzies Somijas WRC rallijs, kurā pirmo reizi pēc četru gadu pārtraukuma atkal uzvarējis mājinieks Jari Mati Latvala. Viņš saglabāja rallija lielākajā daļā noturēto līderpozīciju arī saspringtajā ceturtajā rallija dienā, kad tikai 3,6 sekundes aiz viņa finišēja viņa komandas biedrs Sebastjans Ožjē.

Latvala atradās rallija vadībā lielāko daļu no ātrumposmiem, kad trešajā dienā viņa VW Polo R, iebraucot bedrē, tika sabojāta bremžu sistēma, un viņš pazaudēja gandrīz visu iekrāto 31 sekundes pārsvaru pār Ožjē.

Pēdējā superspeciālajā ātrumposmā uzvaru izcīnīja Ožjē, tādējādi iegūstot maksimāli daudz bonusa punktus, un šobrīd kopvērtējumā no Latvalas atrāvies par 44 punktiem.

Čempionāta līderis Sebastjans Ožjē. Foto: Volkswagen-Motorsport.com

Trešo vietu Somijas WRC izcīnīja Kriss Mīke, kurš pēdējā dienā atpalika no abiem līderiem un finišēja 50,6 sekundes aiz uzvarētāja. Ceturto vietu izcīnīja norvēģis Andreas Mikelsens, kurš pasaules čempionāta kopvērtējumā saglabā trešo pozīciju.

Piektajā vietā ierindojās vēl viens somu braucējs, Miko Hirvonens, taču no sestās pozīcijas nācās atteikties Haidenam Padonam, kurš, stūres pastiprinātāja defekta dēļ, bija spiests sev priekšā palaist Hyndai komandas pilotus Juho Heninenu un Elfinu Evansu.

Miko Hirvonens skaistā lēcienā. Foto: WRC

WRC2 ieskaitē pirmo vietu nosargāt izdevās mūsu kaimiņu sportistam Karlam Krūdam. Šī viņam ir otrā uzvara pasaules čempionāta posmā šosezon. Tādējādi igaunis ir kļuvis par vienu no favorītiem uz uzvaru čempionāta kopvērtējumā. Šobrīd 21 gadu vecais igauņu sportists ieņem 3. pozīciju, tikai 7 punktus atpaliekot no čempionāta līdera Lorenco Bertelli.

Karls Krūda ar Peugeot 208. Foto: Timo Anis

Otro vietu WRC2 ieskaitē izcīnīja Jari Ketomā, kurš līderpozīciju Krūdam atdeva trešajā dienā, divas reizes pārsitot riteni. Trešajā vietā finišēja vēl viens igauņu pilots Ots Tanaks.

Pēc smagas nosēšanās kādā no dienas pirmā ātrumposma tramplīniem, no sacīkstēm muguras sāpju dēļ izstājās Kreigs Brīns.

Lai gan tikai pēdējā vietā RC4 klasē, ralliju finišējis arī "Dynamic Sport" Ford Fiesta R2 pilotējošais spāņu pilots