Meksikā uzvar Ožjē, Noivils, lai tiktu līdz finišam, radiatorā lej alu (FOTO)

Go4speed 10.03.2014 - 06:03 Meksikā uzvar Ožjē, Noivils, lai tiktu līdz finišam, radiatorā lej alu (FOTO)

Svētdien vakarā noslēdzās sezonas trešais pasaules rallija čempionāta (WRC) posms. Pēdējā dienā sportistiem bija jāveic tikai četri posmi, kur viena posma garums bija 56 kilometri, kas ir apmēram puse distances no viena Latvijas rallija čempionāta posma.

Kriss Mīke lido. Foto: Citroen Racing

Dienas pirmajā posmā ātrākais bija Sebastjans Ožjē, bet nākamajā garajā posmā visātrākais bija Mads Ostbergs, kurš 56 kilometrus veica gandrīz 36 minūtēs! Ātrs bija arī Tanaks, kuram absolūti šajā posmā devītais laiks, bet WRC2 klasē igaunis tuvāko sekotāju apsteidza par 56 sekundēm.

Priekšpēdējā posmā līderi ļoti neskrēja, jo visi centās pietaupīt riepas pēdējam Power Stage posmam. Diemžēl šajā posmā nepaveicās Krisam Mīkem, kurš kādā garā sānslīdē nolauza mašīnas riteni. Jāpiebilst, ka sportists šajā brīdī nav īsti vainojams, jo viņš atradās ideālajā trajektorijā un neizbrauca ārpus ceļa.

Miko Hirvonens. Foto: M-Sport

22.posmā, kas bija noslēdzošais šajā rallijā, ilgu laiku vadībā atradās Miko Hirvonens, taču pašās beigās viņu no pirmās vietas nostūma abi VW komandas braucēji. Līdz ar to 3 punktus Power Stage posmā izcīnīja Ožjē, otrais palika Jari Mati Latvala, bet trešais Hirvonens.

Ots Tanaks. Foto: Andr Lavadinho

Arī kopvērtējumā pirmās divas vietas bija VW braucējiem – savu otro uzvaru šajā rallijā svinēja Ožjē, otrais palika Latvala, bet pirmo pjedestālu Hyundai i20 WRC modelim sarūpēja beļģu pilots Tjerī Noivils. Jāatzīst, ka pa ceļam uz servisa parku Hyundai automašīnu piemeklēja problēmas ar radiatoru, kuram bija izveidojusies sūce. Lai tiktu līdz finišam, ekipāža radiatorā bija spiesta liet slaveno Meksikāņu Corona alu, kas beigās arī palīdzēja, jo ekipāža veiksmīgi sasniedza finišu.

Noivila stūrmanis radiatorā lej alu. Foto: twitter.com/voiceofrally

WRC2 klasē uzvaru izcīnīja ukraiņu braucējs Jurijs Protasovs, kurš visu pēdējo dienu cīnījās ar tehniskām problēmām. Viņš otrās vietas ieguvēju apsteidza par 23 minūtēm... Ceturtais finišēja Ots Tanaks.

Kopvērtējumā tagad jaunais līderis ir Ožjē, kuram trīs punktus zaudē Latvala. Trešais ir Ostbergs.

Nākamais WRC posms notiks aprīļa sākumā Portugālē.