Sesks/Francis debijā pie Rally1 stūres izcīna augsto 5.vietu

Go4speed 30.06.2024 - 16:25 Sesks/Francis debijā pie Rally1 stūres izcīna augsto 5.vietu

Ar Kalles Rovanperas uzvaru svētdien noslēdzies Polijas WRC rallijs. Atgādināsim, ka somu sportists uz Polijas ralliju ieradās vien pēdējā brīdī, pēc tam, kad Ožjē pēc avārijas trases pierakstu laikā atsauca savu dalību. Neskatoties uz to, ka Rovanpera šajā rallijā nebija braucis ne reizi, kā arī sportists nebija aizvadījis nekādus testus, viņa sniegums vēlreiz apliecina, kāpēc viņš ir divkārtējais WRC čempions!

Kalle Rovanpera

Otrajā vietā finišēja viņa komandas biedrs Elfins Evans, kurš atpalika 28,3 sekundes, bet trešais – Adriens Formo.

Diemžēl dienas pirmajā dopā, atspiežoties pret kādu valni, mašīnas aizmuguri sabojāja Andreas Mikelsens, kurš pirms šīs noslēdzošās dienas kopvērtējumā bija otrais. Turpinājumā Mikelsens zaudēja vērtīgas sekundes, zaudējot ne vien otro vietu, bet piekāpjoties arī Mārtiņam Seskam/Renāram Francim, kuriem debijā pie Rally1 stūres, kas nebija aprīkots ar hibrīdu, augstā piektā vieta!

Rovanpera Polijas WRC izcīnīja 27 punktus, bet Sesks/Francis savā debijā tika pie deviņiem punktiem. Kopvērtējumā līderis ir Noivils, kuram 15 punktus zaudē Evans, bet Tanaks pēc neveiksmīgā Polijas rallija no Noivila atpaliek 21 punktu.

WRC2 klasē uzvaru nosargāja Sami Pajari, kuram 22 sekundes zaudēja Olivers Solbergs, bet trešo vietu noslēdzošajā dopā izrāva igaunis Roberts Virves, kurš par 0,6 sekundēm apsteidza tautieti Georgu Linamāe.