Žala/Mālnieks uzvar 'Rally Classic', Notkus kļūst par čempionu

Go4speed 07.10.2018 - 11:26 Žala/Mālnieks uzvar 'Rally Classic', Notkus kļūst par čempionu

Ar ''Rally Classic'' sestdien noslēdzies Lietuvas rallija čempionāts. Jau ziņojām, ka pirms sacensību starta bija apdraudēta līdera Giedriusa Notka dalība rallijā, jo sportists testos piedzīvoja avāriju. Lai arī vienu brīdi izskatījās, ka sportists neizies uz starta, beigās tomēr lietuvietis atrada citu auto, ar kuru varēja iziet uz starta un cīnīties par čempiontitulu.

Pēc četriem posmiem līderis bija Žala/Mālnieks (Škoda Fabia R5), kuriem 26 sekundes zaudēja Notkus (Mitsubishi Lancer Evo IX), bet 27 sekundes atpalika Egidijus Valeiša (Ford Fiesta R5). Pēc trīs posmiem otrais bija Benediktas Vanagas (Škoda Fabia R5), taču ceturtajā posmā ekipāža tehnisku iemeslu dēļ zaudēja daudz laika, bet sestajā posmā ekipāža izstājās pavisam.

Notkus. Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Arī turpinājumā Žala bija ļoti ātrs, kurš, uzvarot visos rallija ātrumposmos, izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otro vietu izcīnīja Valeiša, bet trešo vietu nosargāja Notkus.

Žalas un Notkusa ekipāžas. Foto: Agrorodeo Dakar

Šī Žalam/Mālniekam aizvadītajos četros rallijos ar Škoda Fabia R5 automašīnu bija ceturtā uzvara Lietuvas rallija čempionāta ieskaitē, taču ar to pietrūka, lai izcīnītu čempiontitulu absolūtajā ieskaitē, jo Žala izlaida sezonas pirmo posmu. Līdz ar to par čempionu kļuva Notkus, kurš Žalu apsteidza par vienu punktu...

Pēc trīs posmiem astotais bija Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis, taču ceturtajā posmā ekipāža bija spiesta izstāties tehnisku iemeslu dēļ. Vēlāk ekipāža atgriezās trasē pēc Rally 2 sistēmas, taču cīņa par punktiem un LARČ5 klases čempiontitulu bija beigusies.