Grjazins izcīna trešo vietu Somijas rallija čempionāta posmā

Go4speed 04.03.2018 - 16:17 Grjazins izcīna trešo vietu Somijas rallija čempionāta posmā
Rallija uzvarētājs. Foto: AKK/Tomi Hänninen

Sestdien tika aizvadīts Somijas rallija čempionāta trešais posms, rallijs ''Itäralli''. Uz starta šajā posmā izgāja vairāk nekā 100 ekipāžas, starp kurām bija arī Nikolajs Grjazins. Jāpiebilst, ka uz starta izgāja 14 R5 mašīnas, no kurām 11 bija ''Škoda Fabia R5'' (nebija neviena ''Ford Fiesta R5'').

Vienā dienā sportistiem bija jāveic seši posmi – 101 kilometrs. Pēc trīs posmiem līderis bija Ēriks Pītarinens, kuram 15,8 sekundes zaudēja Grjazins, bet 17.6 sekundes atpalika Tēmu Asunmā.

Pēc servisa parka cīņa starp līderiem joprojām bija sīva, kur beigās otro uzvaru šajā sezonā izcīnīja Pītarinens. Otrais palika Asunmā, bet trešais – Grjazins, kuram šis ir pirmais pjedestāls šī gada Somijas rallija čempionātā. Rallija uzvarētāja vidējais ātrums šajā rallijā bija 123,6 km/h.

Jāatzīmē, ka par „0” šajā posmā brauca somu rallija leģenda Ari Vatanens, kura rīcībā bija ''BMW M3 E36''.

Ari Vatanens. Foto: AKK/Tomi Hänninen

Kopvērtējumā pēc trīs posmiem līderis ir Pītarinens (74), kuram seko Marko Mantī (38) un Asunmā (36). Grjazins, izlaidis pirmo posmu, ar 27 punktiem ir piektais, tieši priekšā Rovanperam (25).

Nākamais Somijas rallija čempionāta posms notiks 18.-19.maijā.