Somijas rallija čempionāts startē ar pasakaini skaisto Lapzemes ralliju

Go4speed 28.01.2018 - 20:25 Somijas rallija čempionāts startē ar pasakaini skaisto Lapzemes ralliju

Lapzemē aizvadīts pirmais Somijas rallija čempionāta posms, kurā uz starta izgāja 131 ekipāža. Kā ik katru gadu, tad arī šogad šis rallijs tika aizvadīts pasakaini skaistā ziemā, kur trasi klāja daudz sniega.

Pēc pirmās dienas līderis bija Ēriks Pītarinens, kuram 25 sekundes zaudēja pagājušā gada Somijas čempions Tēmu Asunmā. Neveiksmīga pirmā diena izvērtās Jazīdam Al-Radži (''Ford Fiesta RS WRC''), kurš bija spiests izstāties tehnisku iemeslu dēļ.

Desmitajā posmā no otrās vietas tehnisku iemeslu dēļ izstājās arī Asunmā, kas beigās pārliecinošu uzvaru ļāva izcīnīt 24 gadus vecajam somam Pītarinenam, kurš brauca ar Tonija Gardemeistera komandas auto. Otrais finišēja Emīls Lindholms (pirmais rallijs ar R5 auto), bet trešais palika Latvijas rallijā startējušais japānis Takamoto Katsuta.

Jāpiebilst, ka šis Pītarinenam bija tikai otrais rallijs ar ''Škoda Fabia R5'', un abos rallijos viņš spēja izcīnīt pārliecinošas uzvaras, apsteidzot daudzus spēcīgos somu braucējus.