Noskaidroti LRČ čempioni, Nitišs izrauj trešo vietu LRČ2 klasē

Go4speed 11.10.2017 - 12:14 Noskaidroti LRČ čempioni, Nitišs izrauj trešo vietu LRČ2 klasē
Reinis Nitišs un Māris Neikšāns ar savu komandu. Foto: Krists Andersons, motorsunsports.lv

Ar Rally Liepāja noslēdzās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) sezona. Pēc šī posma zināmi 2017.gada LRČ čempioni.

LRČ
Absolūtajā ieskaitē par čempionu kļuva Kalle Rovanpera/Risto Pietiläinen (Jonne Halttunen) (197 punkti), kurš LRČ aizvadīja stabilu sezonu, izcīnot četras uzvaras un trīs otrās vietas. Otro vietu izcīnīja Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fedorovs (156), kuri gan divos LRČ posmos nestartēja. Trešie – Jānis Berķis/Edgars Čeporjus (104). Uzreiz aiz goda pjedestāla palika Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis (73), kuri pēdējā posmā piedzīvoja izstāšanos. Pavisam kopā LRČ uz starta šogad izgāja 42 ekipāžas, bet pie punktiem tika – 27.

Kalle Rovanpera. Foto: RallyPhotos Finland

LRČ2
Par šīs klases čempioniem kļuva Aleksandrs Mihailovs/Normunds Kokins (124), kuriem izdevās aiz sevis noturēt lietuviešus Linu Vašķi/Laurinas Paškevičus (107). Pateicoties lieliskiem pēdējiem diviem posmiem (2. vieta un uzvara), trešo vietu šajā klasē izrāva rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs ar stūrmani Māri Neikšānu (95). Aiz Nitiša finišēja Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins (85) un Jānis Vorobjovs/Ivo Pūķis (78).

Aleksandrs Mihailovs. Foto: Krists Andersons, motorsunsports.lv

LRČ3
Par LRČ3 klases čempionu otro gadu pēc kārtas kļuva Mārtiņš Sesks/Andris Mālnieks (172), kuriem aiz sevis izdevās noturēt strauji progresējušo Oliveru Solbergu un eroniku Enganu (149), kuri izlaida Alūksnes ralliju. Trešā vieta – Jonas Pipiras/Aisvidas Paļukēnas (85).

Mārtiņš Sesks/Andris Mālnieks. Foto: Krists Andersons, motorsunsports.lv

RK1 un RK2
Par pārliecinošu čempionu kļuva Petrs Turkins/Vasīlijs Mirkotans (170), aiz sevis atstājot Ričardu Vīksnu/Dzintaru Ermansonu (125) un Arvi Vecvagaru/Gintu Gaiķi (Jāni Sokolovu) (83). RK2 klasē par čempioniem kļuva Edgars Balodis/Inese Akmentiņa.

LRČ Juniors
Arī šajā ieskaitē pirmās divas vietas ieņēma Sesks un Solbergs, bet trešais – Ričards Vīksna.

Petrs Turkins/Vasīlijs Mirkotans. Foto: ASRT

LRČ Komandas
Pārliecinoši labākā vienība šogad bija Sports Racing Technologies (228), aiz sevis atstājot TGS Worldwide (154) un Neiksans Rally Sport (141).

Ivars un Andris Velmes

Historic Absolūtā ieskaite
Jau vēstījām, ka šajā klasē, izcīnot uzvaras trīs rallijos, par čempioniem kļuva brāļi Ivars un Andris Velmes (75). Otrajā vietā ierindojās Alari Silaste/Arvo Limans, bet trešie – Gintars Ozoliņš/Kārlis Roziņš.