Tartu rallijā uzvar Gross, Sesks/Mālnieks ātrākie savā klasē

Go4speed 15.07.2017 - 14:35 Tartu rallijā uzvar Gross, Sesks/Mālnieks ātrākie savā klasē

Sestdien tika aizvadīta Igaunijas rallija čempionāta Tartu rallija noslēdzošā diena, kurā sportistiem bija jāveic seši atlikušie ātrumposmi. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas līderis bija Georgs Gross, kuram 25 sekundes zaudē Rainers Aus, bet 30 sekundes atpalika Sīms Plangi. 12.vietu ieņēma Guntis Lielkājis, bet Mārtiņš Sesks/Andris Mālnieks EMV6 klasē pēc pirmās dienas ieņēma ceturto vietu, līderim Kenam Tornam zaudējot 22,6 sekundes.

Sestdien rīta sesiju ar ātrākajiem laikiem iesāka Gross, kurš tādējādi pirms noslēdzošajiem trīs posmiem savu pārsvaru pār Plangi palielināja līdz gandrīz pusotrai minūtei. Arī turpinājumā Gross bija ātrākais braucējs, izcīnot trešo uzvaru Igaunijas rallija čempionātā. Otrais finišēja Plangi (+02:09.5), bet trešais palika Bundsens (+03:29.3). Augsto sesto vietu izcīnīja Lielkājis, kuram trešā vieta EMV4 klasē. Rainers Aus izstājās dzinēja defekta dēļ.

EMV6 klasē rīta sesijā vienā no posmiem kļūdu pieļāva Mārtiņš, kura auto sagriezās un zaudēja vērtīgas sekundes, taču, neskatoties uz to, pēc sešiem posmiem Sesks/Mālnieks jau bija pakāpušies uz otro vietu, kur Tornam tobrīd tika zaudēta pusminūte. Taču septītajā posmā igauņu braucējs pārsita mašīnas riteni un zaudēja daudz laika, kas Mārtiņam ļāva viņu apsteigt un kļūt par rallija līderi.

Arī astoto posmu EMV6 klasē visātrāk veica Sesks, kurš pirms noslēdzošajiem diviem dopiem pār Tornu bija iekrājis deviņu sekunžu pārsvaru. Arī turpinājumā Mārtiņš bija ļoti ātrs, būdams ātrākais savas klases braucējs. Finišā Sesks/Mālnieks izcīnīja septīto vietu absolūti un pirmo klasē. Torna ekipāža Seskam zaudēja 19,6 sekunds.