Rovanpera pārsit riteni, taču sīvā cīņā spēj izraut uzvaru Somijas rallijā

Mārtiņš Jankovskis 18.02.2017 - 18:15 Rovanpera pārsit riteni, taču sīvā cīņā spēj izraut uzvaru Somijas rallijā
Kalle Rovanpera. Foto: Rallirinki / Lehtonen

Sestdien tika aizvadīta ''Vaakuna'' rallija otrā diena, kurā sportistiem bija jāveic septiņi posmi. Pēc pirmās dienas diviem posmiem līderis bija Rovanpera, kuram 12,6 sekundes zaudēja Jarko Nikara. Tikmēr ''FIA Baltic Rally Trophy'' ieskaitē, kas norit paralēli šajā rallijā, līderis pēc pirmās dienas bija SRT komandas pilots Nikolajs Grjazins, kuram 3,4 sekundes zaudēja Jari Ketomā. Trešais tobrīd bija Martinas Samsonas, bet ceturtais - Guntis Lielkājis/Ivars Grošus.

Rallija otrās dienas pirmais posms neveiksmīgs bija Rovanperam, kurš pārsita riteni un kopvērtējumā atkrita uz trešo vietu, 18,3 sekundes zaudējot pirmā Somijas rallija čempionāta posma uzvarētājam Tēmu Asunmā. Taču jau nākamajā posmā Rovanpera par 15,3 sekundēm apsteidza Asunmā un pakāpās uz otro vietu, līderim zaudējot tikai trīs sekundes. Nākamajā posmā Rovanpera Asunmā apsteidza par trīs sekundēm, tādējādi tobrīd kopvērtējumā abiem šiem sportistiem bija vienāds laiks.

Arī nākamajos divos ātrumposmos starp šiem braucējiem bija vērojama sīva cīņā, kā rezultātā pirms noslēdzošajiem diviem ātrumposmiem Asunmā par 1,7 sekundēm apsteidza Rovanperu.

Tēmu Asunmā. Foto: Ismael Rodriguez

Pēc servisa parka ļoti ātrs bija Kalle, kurš priekšpēdējā posmā par astoņām sekundēm apsteidza Asunmā un nonāca rallija vadībā. Tiek ziņots, ka pēdējā ātrumposmā Kalle esot noķēris sev priekšā braucošo ekipāžu, taču Ville Rukanens esot pieklajīgi palaidis garām Rovanperu.

Finišā ātrākais bija Rovanpera, kuram tādējādi Somijas rallija čempionāta debijā 1.vieta. Otrais palika Asunmā (+10,7), bet trešais - Juha Salo. Jāatzīmē, ka, skaitot kopā Somijas rallija čempionāta rezultātus un ''FIA Baltic Rally Trophy'' rezultātus, SRT komandas pilotam Grjazinam ir trešā vieta!

Juha Salo. Foto: Ismael Rodriguez

''FIA Baltic Rally Trophy'' ieskaitē ceturtajā posmā tehnisku iemeslu dēļ izstājās Martinas Samsonas/Mindaugas Varža, kas tādējādi kopvērtējumā uz trešo vietu ļāva pakāpties Lielkājim. Turpinājumā ļoti ātri brauca Grjazins, kurš tādējādi izcīnīja pirmo vietu pirmajā ''FIA Baltic Rally Trophy'' posmā. Otrais palika Ketomā, bet trešais - Lielkājis.