Lapzemes rallijā dramatiski notikumi noslēdzošajā ātrumposmā (VIDEO)

Go4speed 30.01.2017 - 22:49 Lapzemes rallijā dramatiski notikumi noslēdzošajā ātrumposmā (VIDEO)
Juha Salo. Foto: Taneli Niinimäki

Aizvadītajās brīvdienās startēja Somijas rallija čempionāta pirmais posms, kas notika Lapzemē. Dalību šīm sacensībām bija apstiprinājušas 150 ekipāžas, no kurām 14 brauca ar R5 tehniku.

Pēc pirmās dienas vadībā atradās pieredzējušais Juha Salo, kuram sekoja Marko Mantijs (+11,9), bet 15,9 sekundes atpalika Jarko Nikara. Pēc trīs posmiem trešais bija WRC pilots Jazīds Al-Radži, taču vēlāk sportists iesēdās kupenā un zaudēja daudz laika.

Rallija uzvarētājs. Foto: Hannu Rainamo

Pirms noslēdzošajiem diviem ātrumposmiem līderis bija Salo, kurš tuvāko sekotāju Tēmu Asunmā apsteidza par 23 sekundēm. Pirms pēdējā posma pārsvars saruka līdz 16 sekundēm, taču noslēdzošajā 52 kilometrus garajā posmā viss sagriezās kājām gaisā. Ļoti ātrs bija Asunmā, kurš Salo, kurš līdz šim šajā rallijā bija uzvarējis sešas reizes, apsteidza par 24 sekundēm, tādējādi izcīnot savu pirmo uzvaru šajā rallijā.

Jarko Nikara. Foto: Janne Pieviläinen

Neveiksmīgs pēdējais ātrumposms bija tobrīd trešajā vietā esošajam Mantijam, kurš uzmeta kūleni un pazaudēja trešo vietu. Tobrīd trešo vietu varēja izcīnīt Jarko Nikara (pirms noslēdzošā posma kopvērtējumā bija ceturtais), kurš brauca ar N grupas Subaru, taču arī viņu pēdējā ātrumposmā piemeklēja problēmas, kā rezultātā viņš zaudēja nepilnas trīs minūtes un kopvērtējumā palika ceturtais. Kā nākamais pretendents uz trešo vietu bija japānis Hiroki Arais, taču arī viņš noslēdzošajā 52 kilometrus garajā posmā pamanījās zaudēt piecarpus minūtes, kopvērtējumā atkrītot uz 11.vietu. Visbeidzot Jusi Vainionpā, kurš pirms pēdējā posma kopvērtējumā bija tikai sestais, pēdējā ātrumposmā izcīnīja ceturto vietu, kas kopvērtējumā viņam ļāva ieņemt trešo pozīciju.

Šajā rallijā uz starta izgāja kāda somu ekipāža, kura brauca ar ''Aston Martin V8 Vantage''. Diemžēl šai ekipāžai rallijs beidzās ar noskriešanu no ceļa.