Go4speed 04.12.2016 - 23:27 Moncas rallijā triumfē Rosi, Rovanpera debijā uz asfalta izcīna ceturto vietu klasē
Valentīno Rosi. Foto: Tino Martino

Piektdien Itālijā, Moncā, startēja slavenais Moncas rallija šovs, kurā uz starta izgāja vairāk nekā 100 ekipāžas, no kurām 22 brauca ar WRC tehniku, bet gandrīz 40 ekipāžas trasē devās ar R5 tehniku. Pēc pirmās dienas līderis bija itāļu MotoGP zvaigzne Valentīno Rosi, kuram 3,2 sekundes zaudēja ''Hyundai'' komandas rallija pilots Dani Sordo. 21.vietā absolūti un sestajā R5 klasē bija Rovanpera.

Kalle Rovanpera

Otrajā dienā sportistiem bija jāveic pieci posmi. Ātri bija gan Sordo, gan Marko Bonanomi, kuri uzvarēja pa diviem ātrumposmiem. Kopvērtējumā pēc otrās dienas līderis joprojām bija Rosi, bet uz otro vietu jau pakāpās Bonanomi, kurš Rosi zaudēja 12,4 sekundes. Tikmēr Rovanpera kopvērtējumā jau bija 16.vietā absolūti un ceturtais klasē.

Pēdējā dienā divos posmos ātrākais bija Sordo, taču uzvaru absolūti izcīnīja Rosi, kuram šis bija ceturtais panākums šajā rallijā. Otrais Sordo, bet trešais – Bonanomi, kurš otro vietu zaudēja pēdējā ātrumposmā. Lieliska debija uz asfalta padevās Rovanperam, kuram 17.vieta absolūti un ceturtā klasē. Līdz goda pjedestāla Kallem pietrūka 25 sekundes.