Sāremā rallijā uzvar Plangi, somu ekipāžai smaga avārija (FOTO)

Go4speed 08.10.2016 - 21:04 Sāremā rallijā uzvar Plangi, somu ekipāžai smaga avārija (FOTO)

Sestdien Igaunijā noslēdzās Sāremā rallijs. Pēc pirmās dienas līderis bija Kaspars Koitla (Škoda Fabia R5), kuram nepilnas 12 sekundes zaudēja Sīms Plangi.

Otrajā dienā sportistiem bija jāveic septiņi ātrumposmi. Piektajā posmā avāriju piedzīvoja tā brīža rallija līderis Kaspars Koitla, kas tādējādi rallija vadībā ļāva izvirzīties Sīmam Plangi.

Diemžēl vēlāk piektajā posmā smagu avāriju piedzīvoja somu ekipāža. Pēc avārijas stūrmanis tika iespiests BMW automašīnā, tāpēc, lai viņu atbrīvotu, trasē devās glābēji un mediķi. Pēc atbrīvošanas somu stūrmanis tika nogādāts slimnīcā, jo viņš sūdzējās par sāpēm mugurā, kamēr pilots nebija cietis. Pēc šī negadījuma dops tika atcelts.

Turpinājumā nākamajos divos posmos ātrākais bija Egons Kaurs, taču vadību joprojām saglabāja Sīms Plangi, kuram sekoja Nīnemā un Aus. Atlikušajos posmos kopvērtējumā vairs nekas būtiski nemainījās un uzvaru izcīnīja Plangi. Otrais savā debijas rallijā ar R5 auto palika Nīnemā, bet trešo vietu nosargāja Aus, kurš septīto posmu pabeidza ar pārsistu riteni.

No latviešu ekipāžām vienīgie, kas sasniedza finišu bija Edgars Balodis/Inese Akmentiņa, kuri izcīnīja 44.vietu absolūti un sesto EMV7 klasē. Dans Leščs un Guntis Lielkājis izstājās tehnisku defektu dēļ, bet Zigurds Kalniņš uz starta neizgāja.