Mārtiņš Jankovskis 10.09.2016 - 18:44 Rallijā 'Elektrėnai' trešo vietu izcīna Vorobjovs / Mālnieks, Samsonasam avārija (FOTO)

Sestdien Lietuvā tika aizvadīts Lietuvas rallija čempionāta sestais posms “DHL Rally Elektrėnai 2016”. Pavisam kopā uz starta izgāja 36 ekipāžas, no kurām trīs startēja zem Latvijas karoga – Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs un Daņila Belokoņs/Toms Freibergs.

Samsonas auto pēc avārijas.

Neveiksmīgi rallijs iesākās vienam no galvenajiem šī rallija favorītiem Martinam Samsonam, kurš piedzīvoja avāriju un izstājās. Pēc pirmā ātrumposma vadībā izvirzījās Vaidotas Žalas ekipāža, taču turpinājumā vadības grožus pārņēma Giedrius Notkus, kurš pēc četriem posmiem bija līderis. Otrie tobrīd bija Vorobjovs/Mālnieks, kuri zaudēja 15 sekundes. Tikmēr Žala otrajā posmā līderiem zaudēja četras minūtes un kopvērtējumā no pirmās vietas atkrita uz 32.pozīciju. Pēc trešā posma pēc mazas avārijas tehnisku iemeslu dēļ izstājās Vitautas Švedas.

Belokoņs/Freibergs. Foto: Alfonsas Rakauskas Foto

Noslēdzošajos četros posmos ātrākais bija Žala, taču kopvērtējumā uzvaru nosargāja Notkus, Pirms pēdējā posma otrais bija Vorobjovs, taču noslēdzošajā posmā tika pārsita riepa un finišā līderim tika zaudēta minūte, kas kopvērtējumā Vorobjovu/Mālnieku atsvieda uz trešo vietu. Otrais palika Deividas Jocius.

Grjazina ekipāža. Foto: Alfonsas Rakauskas Foto

2WD klasē pēc četriem posmiem līderis ar BMW 325 bija Firantas, bet trešo vietu ieņēma Nikolajs Grjazins, kurš zaudēja 21 sekundi. Septītie tobrīd bija Belokoņs/Freibergs. Diemžēl vēlāk spiests izstāties bija līderis Firantas. Pēc servisa parka ļoti ātrs bija Grjazins, kurš trīs posmos uzrādījis ātrāko laiku, izcīnīja uzvaru 2WD klasē. Otrais finišēja Egidijus Valeiša. Sesto vietu 2WD kopvērtējumā un dalītu otro/trešo vietu LRC3 klasē izcīnīja Belokoņs, kurš šajā rallijā apsteidza savu sīvāko konkurentu cīņā par Lietuvas rallija čempiontitulu LRČ3 klasē Jonasu Pipirasu.

Lietuvas rallija čempionāta noslēdzošais posms Rallijs ''Classic'' norisināsies 14.-15.oktobrī.

1. G.Notkus (Mitsubishi Lancer Evo IX) 1:06:38.40