Tallinas rallijā pārliecinošu uzvaru izcīna Rovanpera, Vorobjovs otrais

Go4speed 27.08.2016 - 19:01 Tallinas rallijā pārliecinošu uzvaru izcīna Rovanpera, Vorobjovs otrais
Kalle Rovanpera. Foto: Mārtiņš Vanags (MVFOTO)

Šodien, 27. augustā, Igaunijā tika aizvadīta Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta piektā posma otrā diena. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas bija Kalle Rovanpera ar ''Škoda Fabia R5'' automobili, otrajā pozīcijā atstājot Jāni Vorobjovu/Andri Mālnieku (''Mitsubishi Mirage'').

Otrajā dienā sportistiem bija jāveic deviņi ātrumposmi. Pirmajos divos ātrumposmos nedaudz ātrāks bija Rovanpera, kurš kopvērtējumā Vorobjovu tobrīd apsteidza par 19 sekundēm. Tikmēr sīva cīņa norisinājās par sesto septīto vietu, kur tobrīd Guntis Lielkājis par 0,1 sekundi apsteidz Gati Vecvagaru. Arī nākamajos divos posmos ātrākais bija Rovanpera, kurš kopvērtējumā Vorobjovam priekšā bija jau pusminūti.

Arī turpinājumā ātrākais bija Rovanpera, kamēr Vorobjova ekipāža devītajā posmā pieļāva kļūdu. “Devītajā posmā kļūdījāmies divos krustojumos. Šaurajos un bedrainajos ceļos grūti cīnīties ar R5 mašīnām, taču darām, ko varam,” tā ziņoja Vorobjova komanda.

Arī noslēdzošajos posmos jaunais somu talants Rovanpera bija neķerams, kurš tādējādi izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Šī Rovanperam bija ceturtā uzvara LRČ čempionātā. Otrie finišēja Vorobjovs/Mālnieks, bet trešo vietu izcīnīja Bunsena ekipāža. Uzreiz aiz goda pjedestāla finišēja Gata Vecvagara/Artūra Žeibes ekipāža. LRC2 klasē uzvarēja Aleksandra Gorelova ekipāža, bet LRC3 klasē nepārspēts palika Mārtiņš Sesks.