Žemaitijas rallijā uzvar zviedru zvaigzne, Vorobjovs/Mālnieks ceturtie

Go4speed 18.06.2016 - 18:50 Žemaitijas rallijā uzvar zviedru zvaigzne, Vorobjovs/Mālnieks ceturtie
Rallija uzvarētājs Pontus Tīdemands. Foto: Ralis Žemaitija

Lietuvā noslēdzies Latvijas un Lietuvas rallija čempionāta 4. posms. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas diviem posmiem līderis bija Samsonas, kuram nepilnas astoņas sekundes zaudēja Kalle Rovanpera, kuram šis bija debijas rallijs ar ''Škoda Fabia R5''. Piektie pēc pirmās dienas bija Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks.

Kalle Rovanpera. Foto: Ralis Žemaitija

Jau dienas pirmajā posmā neveiksmi piemeklēja Samsonas ekipāžu, kurai palika tikai aizmugures piedziņa. Diemžēl pēc Vorobjova ekipāžas trasē devās mediķi, jo Martinas Samuitis piedzīvoja avāriju, pēc kuras viņa stūrmanim bija nepieciešama palīdzība. Tas vadībā ļāva izvirzīties Rovanperam, kuram tobrīd desmit sekundes zaudēja zviedru zvaigzne Pontus Tīdemands.

Septītajā posmā rallija līderis Rovanpera pārsita automašīnas riteni, tādējādi posma uzvarētājam zaudējot 17 sekundes. Kalles neveiksme kopvērtējumā vadībā ļāva izvirzīties Tīdemandam, kurš tobrīd Rovanperu apsteidza par astoņām sekundēm.

Rallija divos noslēdzošajos posmos kopvērtējumā nekas būtiski nemainījās un Tīdemands izcīnīja uzvaru, par nepilnām desmit sekundēm apsteidzot Rovanperu. Trešo vietu ieņēma Vaidotas Žala, bet ceturtie finišēja Vorobjovs/Mālnieks. LRČ ieskaitē Rovanpera pirmais, otrais Vorobjovs, bet trešie – Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis. LRC3 klasē uzvaru izcīnīja Mārtiņš Sesks.