Go4speed 09.05.2016 - 11:00 Kurzemes rallija 'Lada' kausā uzvar lietuvietis Čiutele, otrais finišē Ivo Ķilpis

Rallija “Kurzeme” šogad izveidotajā “Lada” kausa ieskaitē pārliecinošu uzvaru izcīnīja leģendārais lietuviešu braucējs Dovils Čiutele, kurš grants ātrumposmos demonstrēja lielisku sniegumu un tuvāko sekotāju apsteidza par 55,13 sekundēm.

Pēc pirmās dienas Čiutele par 20 sekundēm apsteidza Oskaru Lazi, bet 27 sekundes zuadēja Janars Tanaks. Ķilpis pēc pirmās dienas bija ceturtais. Astotajā posmā dzinēja defekta dēļ izstājās Tanaks, kas savukārt uz otro vietu ļāva pakāpties Ķilpim, kurš arī finišēja otrajā vietā. Atgādināsim, ka šī Ķilpim pēc vairāku gadu pārtraukuma bija atgriešanās rallijā. “Lada Classic” ieskaitē Ķilpis bija ātrākais.

“Lada” kausa “Open” ieskaitē 2.vietā ierindojās Andrejs Samotejs no Krievijas, bet vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena izcīnīja viņa tautietis Klims Baikovs. “Lada” kausa “Classic” ieskaitē otrais palika igaunis Rainers Meus, bet goda pjedestālu noslēdza Jānis Vanags.

Tikmēr kravas automašīnu ieskaitē uzvaru izcīnīja Rainers Tuberiks, un līdz finišam veiksmīgi tika arī pārējie divi sportisti – Kristo Lādre un Runno Nītsalu, kuri ieguva attiecīgi otro un trešo vietu.

Kopumā rallija dalībniekiem bija jāveic 14 ātrumposmi 123 kilometru garumā.