Grīvam uzvara Vācijā, Belokoņam avārija

Go4speed 31.10.2015 - 20:07 Grīvam uzvara Vācijā, Belokoņam avārija
Aleksandrs Grīva, Andis Neikšāns un Daņila Belokoņs. Foto: Dynamic Sport

Vācijā noslēdzies Lauzicas rallijs, kurā uz starta izgāja divas latviešu ekipāžas - Daņila Belokoņs/Toms Freibergs, kuri startēja ar "Ford Fiesta Turbo R2" automašīnu, un Aleksandrs Grīva/Jānis Veilands. Ja Belokoņa ekipāža startēja FIA R4 klasē, tad Grīva pārstāvēja Nacionālo sacīkšu klasi.

Pēc pirmās dienas Grīva ieņēma trešo vietu klasē, bet Belokoņs bija 13.vietā absolūti un pirmais savā klasē.

Diemžēl otrās dienas otrajā posmā Belokoņs piedzīvoja avāriju un izstājās. Uzvaru starptautiskajā klasē izcīnīja spēcīgais Andreas Grondāls, kurš brauca ar ''Citroen DS3 R5''. Trešajā vietā finišēja lietuvietis Dominikas Butvilas.

Nacionālajā klasē ļoti ātri otro dienu sāka Grīva, kurš jau pēc pirmajiem diviem posmiem pārņēma rallija vadību un no Jari Mati Latvalas tēva Jari Latvalas atrāvās jau par 35,9 sekundēm. Arī atlikušajos posmos Grīva bija pārliecinoši ātrākais (tikai vienā otrās dienas posmā Grīva bija trešais, kamēr pārējos pirmais), kas beigās viņam ļāva izcīnīt uzvaru. Otrais palika Ramonats, bet trešais – Latvala.