Rallija 'Latvija' treniņos ātrākais Lielkājis, ātri arī japāņu sportisti

Go4speed 16.10.2015 - 20:47 Rallija 'Latvija' treniņos ātrākais Lielkājis, ātri arī japāņu sportisti
Guntis Lielkājis. Foto: Raimonds Volonts

Piektdienas vakarā ar testa ātrumposmu Biķernieku autotrasē tika dots starts Latvijas Rallija čempionāta (LRČ) 2015. gada sezonas noslēdzošajam posmam ''Rallijs Latvija''. Šajā testa ātrumposmā, kura garums bija nepilni pieci kilometri, ātrākais bija Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons, kuri uzrādīja laiku 3:12.16. Tikai 0,76 sekundes viņiem zaudēja Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri šo testa posmu veica tikai vienu reizi. Trešo ātrāko laiku uzrādīja Nikolajs Grjazins, kurš Lielkājim zaudēja tikai 0,77 sekundes.

Augsto ceturto un sesto vietu izcīnīja jaunie japāņu rallija braucēji, kuri šajā rallijā brauks ar Somijas WRC rallija leģendas Tomija Makinena komandas ''Subaru Impreza WRX STi''. Septītais palika Kalle Rovanpera.

Sestdien plkst. 15:00 Biķerniekos tiks dots ''Rallija Latvija'' ceremoniālais starts, pēc kura atjaunotajā Biķernieku autotrasē notiks pirmie četri rallija ātrumposmi. Pēc ātrumposmu veikšanas BKSB trasē sportisti dosies uz Jūrmalu, kur divas reizes veiks paredzēto pilsētas ātrumposmu. Rallijs Latvija pirmās dienas izskaņā dalībnieki atgriezīsies Biķerniekos, kur plkst. 20:25 norisināsies paralēlais ātrumposms.

Divās dienās rallija braucējiem kopā būs jāveic 12 ātrumposmi ar kopējo garumu 106,27 kilometri, bet rallijsprinta braucējiem, kuri trasē dosies sestdien, būs jāveic pieci posmi (73.92 km). Pavisam kopā LRČ ieskaitē startēs 19 ekipāžas, bet rallijsprinta ieskaitē uz starta izies 23 ekipāžas.