Sāremā rallijā uzvar Kaurs, igauņu sportists uzmet salto (FOTO)

Go4speed 11.10.2015 - 01:23 Sāremā rallijā uzvar Kaurs, igauņu sportists uzmet salto (FOTO)
Rallija uzvarētāji. Foto: Timo Anis Photography

Igaunijas salā Sāremā sestdienas vakarā 48.reizi finišēja Sāremā rallijs, kas bija noslēdzošais Igaunijas rallija čempionāta posms. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas līderis bija Sīms Plangi, kuram sekoja Egons Kaurs (+11,1) un Rainers Aus (+15,7). Mārtiņš Svilis ieņēma 11.vietu, Zigurds Kalniņš bija 58.vietā absolūti un 11.vietā EMV7 klasē, bet Edgars Balodis, pirmajā dienā cīnoties ar putekļiem, atradās 85.vietā absolūti un 15.vietā EMV6 klasē.

Edgars Balodis/Inese Akmentiņa. Foto: Mārtiņš Jankovskis

Otrajā dienā sportistiem bija jāveic atlikušie septiņi ātrumposmi. Dienas pirmajā posmā Kaurs, Plangi un Aus iebrauca 0,6 sekunžu robežā, taču tas joprojām vadību ļāva saglabāt Plangi. Diemžēl šajā posmā kādā no viltīgiem līkumiem ļoti daudz braucēju pieļāva kļūdas, no kuriem daži arī avarēja. Visiespaidīgākā avārija padevās Kenetam Sepam, kurš šajā vietā uzmeta salto. Par laimi, ekipāža šajā negadījumā necieta.

Piektajā posmā ātrākais bija Kaurs, kamēr rallijs bremžu defekta dēļ tobrīd beidzās Otam Tanakam, kurš pēc četriem posmiem ar ''Toyota Starlet'' ieņēma augsto sesto vietu. Sestajā ātrumposmā notika līderu maiņa, jo Plangi par kavējumu uz laika kontroli saņēma 30 sekunžu sodu, kas kopvērtējumā viņu atsvieda uz trešo vietu. Līderis tobrīd bija Kaurs.

Sīms Plangi. Foto: Timo Anis Photography

Plangi un Aus turpināja ķert Kauru. Pirms izšķirošajiem diviem ātrumposmiem Kaura pārsvars pār Ausu bija tikai trīs sekundes, bet Plangi atpalika 30. Devītajā posmā ļoti ātrs bija Kaurs, kurš atrāvās no Ausa. Izšķirošajā posmā nepārspēts palika Plangi, taču kopvērtējumā uzvaru svinēja Kaurs, kuram 18 sekundes zaudēja Aus, bet 29,8 atpalika Plangi. 48.vietā ar BMW finišēja Timu Korge, kurš sestajā posmā zaudēja piecas minūtes.

Timu Korge. Foto: Timo Anis Photography

Septīto vietu absolūti un piekto N4 klasē izcīnīja Svilis/Pūķis, kuri aizvadīja stabilu ralliju. Neskatoties uz tehniskām problēmām pēdējos četros ātrumposmos (sajūga defekts), veiksmīgi finišu sasniedza Balodis/Akmentiņa, kuri savā klasē izcīnīja desmito vietu. Diemžēl finišu nesasniedza Kalniņš/Salaks, kuri bija spiesti izstāties septītajā posmā. Pēc sešiem dopiem Kalniņš bija 46.vietā absolūti un piektajā savā klasē.