Plangi un Lielkājis Tartu rallijā nodrošina Latvijas čempionu titulus

Go4speed 26.09.2015 - 20:06 Plangi un Lielkājis Tartu rallijā nodrošina Latvijas čempionu titulus

Šodien Igaunijā tika aizvadīta Tartu rallija otrā diena, kurā uzvaru izcīnīja Plangi/Sarapū ekipāža, kas līdz ar septīto uzvaru Latvijas rallija čempionāta ieskaitē ir kļuvuši par jaunajiem Latvijas čempioniem. Otro vietu ar 38,6 sekunžu deficītu izcīnīja vēl viena igauņu ekipāža Murakas/Adler.

Rallija vadībā līdz pat 8. ātrumposmam atradās Rainers Aus/Simo Koskinen. Ekipāža tehnisku iemeslu dēļ (ātrumkārbas defekts) nevarēja iziet uz 8. ātrumposma starta un pēc tam rallija vadību pārņēma Plangi, noturot to līdz pat desmitā ātrumposma finišam, izcīnot arī divus papildus punktus "power stage" ātrumposmā.

Vorobjovs/Mālnieks. Foto: Timo Anis

Trešajā vietā finišā mūsu ekipāža Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuriem dienas gaitā izdevās pakāpties uz ceturto pozīciju, savukārt, pēc līdera izstāšanās, arī uz trešo vietu. Divus ātrumposmus pirms finiša Vorobjovam gan bija neizšķirts ar Gunti Lielkāji, kurš šajā rallijā demonstrēja lielisku sniegumu un finišēja ceturtajā vietā absolūti un pirmajā Latvijas čempionāta LRC1 ieskaitē. Ar to pietika, lai ekipāža izcīnītu savu pirmo čempionu titulu rallijā.

Svilis/Pūķis. Foto: Facebook.com/Tarturally

Arī pārējās latviešu ekipāžas demonstrēja atzīstamu sniegumu - piektajā vietā Tartu rallijā finišēja Berķis/Čeporjus, bet sestajā Svilis/Pūķis.

Tikmēr Sirmacis/Šimins izcīnīja uzvaru starp R2 braucējiem un LRC3 klasē, nostiprinot čempionāta līderpozīcijas. Uz otro no ceturtās vietas pirmajā dienā pakāpās Volvers/Joerands, savukārt trešo vietu starp R2 braucējiem izcīnīja Nikolajs Grjazins. Kārtējo izstāšanos piedzīvoja Toma Lielkāja/Toma Pirktiņa ekipāža.