Go4speed 21.02.2015 - 18:14 Vorumaa rallijā ar jauno R5 uzvar Pērns, Vorobjovs izstājas pirms pēdējā ātrumposma
Sanders Pērns. Foto: Valdas Valdo

Šodien, 21. februārī, Igaunijā tika aizvadīts rallija čempionāta otrais posms "Vorumaa Talveralli 2015", kurā uzvarēja igaunis Sanders Pērns, kuram šis bija debijas rallijs ar Ford Fiesta R5 automašīnu. Igaunis bija pārāks par savu tautieti Sīmu Plangi, apsteidzot viņu par 16,3 sekundēm. Tikmēr izstāšanos piedzīvoja vairākas latviešu ekipāžas, to skaitā arī Jānis Vorobjovs, kurš pirms pēdējā ātrumposma bija spiests izstāties pārsistā eļļas radiatora dēļ.

Sanders Pērns rallija vadībā nokļuva ar rallija pirmo ātrumposmu un to saglabāja līdz par beigām. Pēc pieciem ātrumposmiem viņa pārsvars bija jau 24,5 sekundes, tomēr līdz rallija beigām Sīms Plangi spēja samazināt šo pārsvaru līdz 16 sekundēm.

Sīvāka cīņa norisinājās par otro pozīciju, par kuru dienas gaitā cīnījās Timu Korge un Sīms Plangi. Līdz pat piektajam ātrumposmam otro pozīciju ieņēma Timu Korge, tomēr Sīmam Plangi izdevās kāpināt tempu un apsteigt Korge, rallija finālā Plangi Korgi apsteidza par 11 sekundēm.

Par trešo līdz septīto pozīciju cīnījās četras ekipāžas - Egons Kaurs, Rainers Aus, Rolands Murakas un Jānis Vorobjovs. Finišā vietu sadalījums sekojošs - ceturtajā vietā Rolands Murakas, piektais Egons Kaurs, sestais - Rainers Aus. Jānis Vorobjovs līdz pat ceturtajam ātrumposmam atradās sestajā pozīcijā, taču pēc piektā ātrumposma pazaudēja vienu pozīciju Raineram Aus. Pēc septītā ātrumposma Vorobjovs bija spiests izstāties.

Vidējais ātrums šajā rallijā - 120 km/h. Vorobjovs 5.ātrumposmā:

Piektā ātrumposma startā tehnisku problēmu dēļ palika vēl viena latviešu ekipāža Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons. Līdz tam Lielkājim bija izdevies uzrādīt četrpadsmito ātrāko laiku.

Kārtējo reizi pārsteidzošu rezultātu uzrādīja jaunais igaunis Karls Martins Volvers, kurš izcīnīja pirmo vietu savā klasē un augsto astoto pozīciju kopvērtējumā. Tuvāko sekotāju savā klasē viņš apsteidza par vairāk nekā minūti. Šajā klasē (EMV4) ceturto vietu izcīnīja Toms Lielkājis.

Uz starta neizgāja Jānis Krickis, kuram jau servisa parkā radās elektrības problēmas.