Go4speed 08.02.2015 - 20:03 Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā uzvar Lukjaņuks, Nitišam trešā vieta klasē
Aleksejs Lukjaņuks. Foto: Artūrs Igaveņš

Paralēli Eiropas rallija čempionātam svētdien Liepājas pusē norisinājās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) trešais posms. Atgādināsim, ka sestdien notika LRČ 2.posms, kurā otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja igauņu sportists Sīms Plangi. Otrās un trešās vietas īpašnieki noskaidrojās tikai rallija pēdējā ātrumposmā, kad otro vietu izcīnīja Mārtiņš Svilis, bet nepilnas trīs sekundes aiz viņa finišēja Jānis Vorobjovs.

Svilis/Pūķis. Foto: Artūrs Igaveņš

Svētdien pēc diviem ātrumposmiem līderis bija sestdienas neveiksminieks Aleksejs Lukjaņuks, kuram 12,7 sekundes zaudēja Sīms Plangi. Trešais par pārsteigumu bija ASRT komandas pilots Karls Martins Volvers (Peugeot 208 R2), kuram bija ļoti izdevīga starta pozīcija. Diemžēl astotajā posmā Volvers zaudēja vairāk par sešām minūtēm, kas kopvērtējumā viņu atsvieda uz 27.vietu. Tas uz trešo vietu ļāva pakāpties Igoram Bulancevam.

Nitišs/M.Neikšāns. Foto: Artūrs Igaveņš

Arī atlikušajos posmos ļoti ātrs bija Lukjaņuks, kurš arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otrais palika Plangi, bet trešo vietu nosargāja Bulancevs. Ceturtais palika Svilis, bet Vorobjovs pēc izbraukšanas pa grāvi un zaudētā laika atkrita uz septīto vietu absolūti. LRC3 klasē par pārsteigumu parūpējās Nikolajs Grjazins, kurš kļuva par šīs klases uzvarētāju. Kas pats interesantākais, tad šis Grjazinam bija tikai trešais rallijs karjerā. Otrais palika Sirmacis, bet trešais – Reinis Nitišs kopā ar stūrmani Māri Neikšānu. Jāatzīmē, ka šī Nitišam bija debija rallijā.

Bulancevs. Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Taču arī šeit jāatzīmē tas, ka Sirmacis, tāpat kā Vorobjovs un Svilis, startēja priekšā, kamēr viņa konkurenti tālu aiz muguras, kas viņiem ļāva braukt pa ļoti labu trasi.

Finišu LRČ ieskaitē sasniedza 24 ekipāžas, bet desmit ekipāžas bija spiestas izstāties.