Rally Liepāja uzvar Brīns, Vorobjovam drāma pēdējā ātrumposmā

Go4speed 08.02.2015 - 13:47 Rally Liepāja uzvar Brīns, Vorobjovam drāma pēdējā ātrumposmā

Noslēdzies Eiropas rallija čempionāta otrais posms 'Rally Liepāja', kurā pārliecinošu uzvaru izcīnīja īru sportists Kreigs Brīns, kuram cīņā par uzvaru otrajā dienā neviens nespēja stāties pretī. Augsto otro vietu izcīnīja igauņu pilots Sīms Plangi, kurš arī rallija otrajā dienā rādīja stabilu sniegumu. Trešais finišā lietuviešu sportists Dominikas Butvilas.

Pēc Īsta drāma norisinājās pēdējā ātrumposmā, kad, cīnoties par trešo vietu, ātrumposma vidū riepu pārsita Jānis Vorobjovs. Ekipāža, griežot līkumu, zem sniega segas nepamanīja grāvi, kurā pārsita priekšējo riteni. Kļūda sportistam maksāja aptuveni divas minūtes laika un rezultātā izcīnīta septītā vieta kopvērtējumā un ceturtā vieta ERČ2 klasē.

Jānis Vorobjovs. Foto: Artūrs Igaveņš

Augstāko vietu no latviešu braucējiem izcīnīja Mārtiņš Svilis, kurš finišēja ceturtais, 50 sekundes aiz lietuvieša Butvilas. Uz šo pozīciju Svilim izdevās pakāpties no sestās vietas dienas sākumā. Svilim arī trešā vieta ERČ2 ieskaites klasē.

Otro dienu veiksmīgi iesāka Ralfs Sirmacis, pēc septītā ātrumposma viņš jau bija pakāpies uz astoto vietu kopvērtējumā un otro Junioru ieskaites klasē. Tomēr trešajā ātrumposmā Sirmacim nepaveicās un zem auto iestrēga veselas divas riepas, kas rezultējas ar aptuveni 20 sekunžu zaudējumu konkurentiem. Pēdējos ātrumposmos Sirmacim izdevās pietuvoties otrās vietas īpašniekam Janam Stīvam Roklandam, tomēr pēdējā ātrumposmā norvēģim izdevās nosargāt otro vietu un Sirmacis pirmajā Junioru ERČ ieskaites posmā finišēja trešais. Pirmo vietu starp Junioriem izcīnīja zviedrs Emīls Bergkvists.

Vecpils ātrumposma sniega valnī ieskrēja Playboy modele Tuškanova, tomēr spēja pabeigt ātrumposmu. Foto: Twitter.com/lilkabijs

Rallija otrajā dienā, pēc pirmās dienas neveiksmēm, uz starta stājās arī Lukjaņuks un Kajetanovičs, kuru rezultāts kopējā ieskaitē šodien netika ņemts vērā, tomēr abi demonstrēja lielisku sniegumu. Lukjaņukam izdevās uzvarēt piecos no sešiem dienas ātrumposmiem.

Protams, neiztika bez starpgadījumiem - interesantas izvērtās astotā ātrumposma beigas, kur, tieši pēc finiša, bīstamā vietā avarēja vairākas automašīnas. Sniega kupenā iebrauca Inessa Tuškanova, savukārt, pēc pēdējā ātrumposma finiša izstāties nācās Emīlam Blūmam.

Neveiksmīga rallija otrā diena Emīlam Blūmam. Foto: Twitter.com/fiaerc

Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā
uzvarēja Aleksejs Lukjaņuks, otro vietu izcīnīja Sīms Plangi, savukārt trešais absolūtajā vērtējumā Igors Bulancevs.