Vācijas rallijs tiek apturēts, Svilim/Pūķim trešā vieta

Mārtiņš Jankovskis 11.10.2014 - 20:59 Vācijas rallijs tiek apturēts, Svilim/Pūķim trešā vieta
Svilis/Pūķis. Foto: Mario Gerber, rallyebilder24.de

Vācijas „ADMV Lausitz Rallye 2014” otrajā dienā braucējiem bija jāaizvada astoņi posmi. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas diviem nakts posmiem, no kuriem vienu putekļu dēļ atcēla, Svilis/Pūķis kopvērtējumā ieņēma vien 20.vietu, taču tam bija savs izskaidrojums.

Īsi pirms trasē bija jādodas Svilim, viņiem pēkšņi priekšā parādījās braucošais sportists no arābu emirātiem Rašids Al Ketbi, veidoja tādus putekļus, ka nebija iespējams pabraukt. Finišā mūsu sportisti līderim zaudēja vairāk nekā pusotru minūti, kas deva tikai 20. pozīciju.

Otro dienu Svilis sāka apņēmīgi. Ja pirmajā posmā tika uzrādīts ceturtais laiks, tad 29 kilometrus garajā posmā Grondāls ar Svili uzrādīja vienādus laikus. Tas Mārtiņam kopvērtējumā ļāva pakāpties jau uz 4.vietu. Pēc piektā posma, kurā Svilis finišēja ceturtajā vietā, mūsu sportists kopvērtējumā pakāpās uz trešo vietu.

Atkārtotajā garajā posmā Svilis bija ātrākais, tādējādi otrās vietas ieguvējam Hermanam Gasneram junioram pietuvojoties līdz 22 sekundēm. Nākamajos divos posmos Svilis bija otrais, turpinot ķert Gasneru.

Taču diemžēl noķert viņu tā arī neizdevās, jo, kā ziņo Autosporta programma Nr.1, tad septītais ātrumposms ievilkās (trase tika gatavota), tāpēc arī visi atlikušie posmi aizkavējās. Lai arī sportistiem bija jāveic vēl divi posmi, sakarā ar tumsas iestāšanos šie posmi tika atcelti. Jāatzīmē, ka tobrīd sāka līt, kas mazinātu putekli un nodrošinātu daudz labākus apstākļus par vakardienas, taču organizatori lēma savādāk.

Līdz ar to par uzvarētāju kļuva Norvēģijas čempions Grondāls, otrais finišēja Gasners juniors, bet trešais – Svilis/Pūķis, kuri Gasneram zaudēja minūti un 33 sekundes. Jāatzīmē, ka piektdienas pirmajā ātrumposmā Grondāls, kurš trasē devās pirmais un kuram netraucēja puteļi, otrās vietas ieguvēju apsteidza par 46 sekundēm, kas arī sportistam ļāva iegūt tik milzīgu pārsvaru pār konkurentiem.