Dramatiskā cīņā Sāremā rallijā uzvar Korge, M.Neikšāns avarē (FOTO)

Go4speed 11.10.2014 - 18:13 Dramatiskā cīņā Sāremā rallijā uzvar Korge, M.Neikšāns avarē (FOTO)
Timu Korge. Foto: rallifotod.eu

Igaunijā Sāremā salā ar Timu Korges uzvaru noslēdzies Igaunijas rallija čempionāts. Pēc pirmās dienas veiktajiem trīs posmiem otrajā dienā braucējiem bija jāaizvada septiņi posmi.

Gandrīz visos dienas posmos ātrākais bija Korge, kurš brauca ar Ford Fiesta R5 automašīnu. Pēc piektā posma Korge tikai par 0,8 sekundēm apsteidza Alekseju Lukjaņuku. Taču nākamajos trīs posmos Korge bija ātrākais, tādējādi palielinot pārsvaru pār Lukjaņuku līdz 9,8 sekundēm. 14,9 sekundes tobrīd zaudēja Sīms Plangi.

Aleksejs Lukjaņuks. Foto: rallifotod.eu

Nākamajā posmā ātrākais bija Plangi, kurš tobrīd Lukjaņukam pietuvojās līdz 3,5 sekundēm. Taču pēdējā posmā norisinājās dramatiski notikumi. Vienā un tajā pašā vietā sagriezās Korge un Lukjaņuks, tādējādi abi braucēji zaudēja vērtīgas sekundes. Ātrākais šajā posmā bija Plangi, kas igauņu braucējam ļāva apsteigt Lukjaņuku un izraut otro vietu absolūti un pirmo N4 klasē. Neskatoties uz kļūdu, pārsvaru nosargāja un uzvaru izcīnīja Korge, bet trešais palika jau pieminētais Lukjaņuks, kurš kļuva par absolūto Igaunijas čempionu. Jāpiezīmē, ka šī trešā vieta Lukjaņukam šosezon bija sliktākā Igaunijas čempionātā.

Sīms Plangi. Foto: rallifotod.eu

A6 jeb R2 klasē uzvarēja Rainers Rohmets, kurš par pusminūti apsteidza Rasmusu Ūstulnu. Lēns bija Sanders Pērns, kurš finišēja tikai piektajā vietā. Ļoti ātrs šajā rallijā bija Jānis Krickis/Toms Pirktiņš (Gof II). Pēc astotā posma šī ekipāža ieņēma 35.vietu absolūti un otro E10 klasē (uz starta izgāja 28 ekipāžas), taču devītajā posmā Krickis zaudēja sešarpus minūtes un kopvērtējumā atkrita uz 70.vietu absolūti un 12.vietu E10 klasē.

Filoneca un M.Neikšāna auto pēc avārijas. Foto: @Karlip1

Diemžēl šajā rallijā neiztika arī bez avārijām. Vienu no tām piedzīvoja Kazahstānas sportists Dmitrijs Filonecs, kuram stūrmanis šajā posmā bija Māris Neikšāns. Daudz labāk klājās Andim Neikšānam, kurš bija stūrmanis Jurijam Kasimam. Šis sportists, kurš šajā rallijā īrēja Neikšāna BMW M3, finišēja 69.vietā.

Edgars Balodis/Inese Akmentiņa izcīnīja 37.vietu absolūti un sesto vietu A7 klasē, Jānis Krickis/Toms Pirktiņš finišēja 68.vietā absolūti un 12.vietā E10 klasē, bet Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons izcīnīja 70.vietu absoluti un desmito A6 klasē.