Aleksejs Lukjaņuks izcīna pārliecinošu uzvaru 'Rally Kurzeme 2014'

Go4speed 30.08.2014 - 17:16 Aleksejs Lukjaņuks izcīna pārliecinošu  uzvaru 'Rally Kurzeme 2014'

Uzvaru Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" rallija sacensībās izcīnījis krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks ar stūrmani Alekseju Arnautovu ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš tuvāko sekotāju finišā apsteidza par 42,27 sekundēm.

Cīņa par 2.vietu izvērtās ārkārtīgi sīva, un tās ieguvējs noskaidrojās tikai pēdējā, pilsētas ātrumposmā. SS11 Liepājas osta ātrākais bija igauņu pilots Markus Abrams ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš līdz ar to 2,88 kilometrus garajā ātrumposmā pacēlās no 4.vietas kopvērtējumā uz 2.vietu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājinieks Mārcis Ķenavs ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kuram pēdējā ātrumposmā izdevās apsteigt līdz tam 2.vietā vietā esošo Jāni Vorobjovu ("Mitsubishi Lancer Evo X"). Vienlaikus, M. Ķenavs zaudēja pozīciju M. Abramam un finišā no 2.vietas atpalika 1,16 sekundes.

Jāatzīmē, ka Mārcim Ķenavam šis bija tikai otrais starts ar pilnpiedziņas Mitsubishi Evo automašīnu, un ar savu stabilo un ātro sniegumu "Rally Kurzeme" Ķenavs pārsteidza daudzus rallija līdzjutējus.

Mārcis Ķenavs. Foto: A.Tīdmanis, Go4speed

Rallija sacensību diena ļoti veiksmīgi sākās igauņu braucējam Sīmam Plangi ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš uzvarēja dienas pirmos divus ātrumposmus un izvirzījās rallija vadībā, taču tehniskas problēmas neļāva viņam sacensības turpināt un nācās izstāties.

5.vietā kopvērtējumā ierindojās igauņu braucējs Rolands Muraks ("Mitsubishi Lancer Evo X"), savukārt 6.vietu kopvērtējumā un 1.vietu savā klasē izcīnīja pirmais latvietis pie R5 klases automašīnas stūres Mārtiņš Svilis ("Ford Fiesta R5").

Vorobjovs/Mālnieks. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Sesto vietu kopvērtējumā un uzvaru R5 klasē izcīnīja Mārtiņš Svilis, kurš pirmo reizi savā karjerā startēja ar Ford Fiesta R5 automašīnu. Otrajā vietā finišēja lietuvietis Martins Samuitis (Mitsubishi Lancer EVO X), kurš no Sviļa atpalika 26,15 sekundes. Trešā vieta R5 klasē krievu sportistam Radikam Šaimijevam (Peugeot 207/S2000).

Mārtiņš Svilis. Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

R2 klasē visas otrās dienas garumā pirmais trijnieks palika nemainīgs. Uzvaru izcīnīja pasaules rallija čempionāta dalībnieks no igaunijas Sanders Pērns, otrais "Rally Kurzeme", bet pirmais Latvijas rallija čempionāta ieskaitē finišēja Emīls Blūms (+9,49). Trešo vietu izcīnīja vēl viens igauņu sportists Rainers Rohtmets. Uz ceturto vietu, apteidzot Uldi Briedi pirmspēdējā ātrumposmā, pakāpties izdevās Ralfam Sirmacim. Sirmacim otrā vieta LRČ ieskaitē un nodrošināts trešais Latvijas čempiona tituls.

Emīls Blūms pirmo reizi LMT Autosporta Akadēmijas sastāvā. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

2WD klasē Andim Neikšānam (BMW M3) rallija otrajā dienā izdevās sadzīt un apsteigt igauņu sportistu Tomasu Vasku (BMW), izcīnot uzvaru ar 3,6 sekunžu pārsvaru. Trešajā vietā, atpaliekot vairāk par trim minūtēm no Neikšāna, finišēja vēl viena igauņu ekipāža ar stūrmani Kristo Subi (Honda Civic Type-R).

Kopumā rallija sacensību dalībniekiem Ātruma festivālā - rallijā "Kurzeme 2014" bija jāveic 11 ātrumposmi ar kopējo garumu 110,12 kilometri.