Viru rallijā uzvar Korge, krievu sportists iznīcina automašīnu (FOTO)

Mārtiņš Jankovskis 14.06.2014 - 17:03 Viru rallijā uzvar Korge, krievu sportists iznīcina automašīnu (FOTO)
Ekipāžas stūrmanim šī diena, visticamāk, ir otrā dzimšanas diena. Foto: Dace Janova

Igaunijā noslēdzis Viru rallijs, kas bija gan Igaunijas, gan Latvijas kārtējais posms. Pēc pirmās dienas līderis ar Ford Fiesta R5 bija Timu Korge, kuram nepilnas septiņas sekundes zaudēja Aleksejs Lukjaņuks. Septītie bija Vorobjovs/Mālnieks, kuru automašīnu pirmās dienas izskaņā piemeklēja ātrumkārbas defekts.

Kristaps Feldmanis/Andris Velme. Foto: Motors & Sports

Vareni otro dienu iesāka Korge, kurš bija ātrākais pirmajos trīs posmos. Tas viņam ļāva pārsvaru pār Lukjaņuku palielināt līdz 35,3 sekundēm. Uz astoto vietu pēc septiņiem posmiem atkrita Vorobjova ekipāža. Kā ziņoja Mālnieks, tad ekipāžai karsa motors, kas samazināja jaudu un neļāva braukt ātrāk.

Jāatzīmē, ka sestais ātrumposms tika atcelts, jo divas ekipāžas piedzīvoja smagas avārijas. Pēc šīs ekipāžas avārijas stūrmanis tika nogādāts slimnīcā.

Otras ekipāžas automašīna pēc avārijas. Foto: Dace Janova

R2 klasē pēc sestā posma līderis bija Sanders Pērns, kuram 45 sekundes zaudēja Ralfs Sirmacis, taču nākamajā posmā Pērns bija lēns un zaudēja pusotru minūti. Taču vēlāk tika ziņots, ka Pērns spiests izstāties tehnisku iemeslu dēļ (pārsists radiators), kas tādējādi pēc septītā posma pirmās divas vietas ļāva ieņemt Sirmacim un Feldmanim.

Aleksejs Lukjaņuks

Devītajā posmā ātrākais bija Egons Kaurs, kuram tas ļāva pakāpties uz ceturto vietu. R2 klasē ātrākais bija Sirmacis, bet Feldmanis zaudēja 45 sekundes un atkrita uz trešo vietu. Kā ziņoja komanda, tad sportistam šajā posmā esot bijušas problēmas ar degvielas padevi. Diemžēl servisa parkā komandai neizdevās atklāt un novērst problēmu, un pēdējos divos posmos mašīna turpināja neiet.

Rallija uzvarētājs Timo Korge. Foto: Timo Anis

Priekšpēdēj posmā Korge samazināja savu tempu, atzīstot, ka brauks piesardzīgi, taču pēdējā Power Stage posmā Korge atkal bija ļoti ātrs un finišā uzrādīja ātrāko laiku. Līdz ar to uzvaru izcīnīja Korge, otrais palika Lukjaņuks, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Sīms Plangi. Septītajā vietā finišēja Vorobjovs. 15.vietā absolūti, bet 1.vietā R2 klasē finišēja Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs, Feldmanim un Velmem nācās samierināties ar ceturto vietu, bet piektais - Guntis Lielkājis. Edgaram Balodim sestā vieta 2WD klasē, bet Kasparam Kaņepam-Kalniņam piektā vieta E11 klasē. Diemžēl tehniska defekta dēļ nācās izstāties Emīlam Blūmam.

Feldmaņa auto dodoties uz pēdējo dopu. Foto: A.Velme