Polijas rallijā vairākas smagas avārijas (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 13.03.2014 - 16:02 Polijas rallijā vairākas smagas avārijas (VIDEO)
Ekipāžas mašīna pēc avārijas. Foto: Ekrānšāviņš

Aizvadīts Polijas rallija čempionāta un Polijas rallija kausa 1.posms. Ja rallija ieskaitē uz starta izgāja 22 ekipāžas, tad rallija kausā startēja 21 ekipāža. Rallija ieskaitē pēc četriem ātrumposmiem ātrākais bija Łukasz Habaj, taču pēc piektā posma vadību pārņēma Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia S2000), kurš vēlāk arī kļuva par šī posma uzvarētāju.

Otrajā vietā, zaudējot 7,6 sekundes, ierindojās Łukasz Habaj (Mitsubishi Lancer Evo IX R4), bet trešais palika Wojciech Chuchala (Ford Fiesta R5), kurš līderim zaudēja tikai 7,9 sekundes.

Rallija uzvarētājs. Foto: ewrc.cz

Sestajā vietā līdz pat pēdējam ātrumposmam atradās lietuviešu braucējs Dominikas Butvilas, kurš, kā zināms, šogad Subaru Poland Rally Team (SPRT) komandas sastāvā startēs Polijas rallija čempionātā. Taču pēdējā ātrumposmā Butvilas zaudēja vairāk par trīs minūtēm (bija spiests mainīt riepu), kas kopvērtējumā viņu atsvieda uz septīto vietu.

Dominikas Butvilas. Foto: ewrc.cz

Diemžēl šajā rallijā notika arī dažas visai smagas avārijas. Vienā no tām kāda poļu ekipāža lielā ātrumā izlīdēja no trases un trāpīja pa koku, taču, par laimi, sitiens tika mašīnas priekšai, nevis sāniem, kas varēja beigties daudz sliktāk.

Ekipāža ieskrien kokā:

Tāpat nepatīkamu avāriju ar laimīgām beigām piedzīvoja kāda cita poļu ekipāža, kura ieskrēja tilta margās. Par laimi, ekipāžas ātrums nebija liels, jo pie lielāka ātruma sekas būtu neprognozējamas. Atgādināsim, ka pēc šādas avārijas, ieskrienot trases barjerās, smagas sekas piedzīvoja Kubica, kas tādējādi pārvilka pāri treknu svītru poļu braucējam atgriezties F1.