Vorobjovs Vācijā otrais, Svilis saņem sodu

Go4speed 12.10.2013 - 22:36 Vorobjovs Vācijā otrais, Svilis saņem sodu
Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, Foto: rallye-magazin.de

12. oktobrī Vācijā ar "ADM Lausitz Rallye 2013" noslēdzās Vācijas rallija čempionāts, kurā uz starta izgāja arī piecas latviešu ekipāžas. Par rallija uzvarētāju kļuva norvēģis Anders Grondāls (Subaru Impreza), kuram 22 sekundes zaudēja Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X). Trešo vietu izcīnīja vācietis Hermans Gasners (Mitsubishi Lancer Evo X).

Gandrīz visu rallija laiku pirmais trijnieks bija nemainīgs līdz pēc 6. ātrumosma sodu saņēma rallija līderis Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo IX). Līdz ar to par rallija līderi kļuva norvēģis, bet aiz viņa vairāk nekā 32 sekundes bija Jānis Vorobjovs. Lai gan Vorobjovam pēdējos ātrumposmos izdevās sadeldēt vairāk nekā 10 sekundes līdz rallija līderim, arī šogad latviešiem nācās samierināties ar otro vietu.

Pēc tam, kad Svilis saņēma 7 minūšu sodu, viņš atkrita uz 11. vietu rallija kopvērtējumā. Līdz rallija beigām gan latviešu ekipāžai izdevās apsteigt divas ekipāžas un finišēt 9. vietā, uzvarētājam zaudējot 6 minūtes un 45 sekundes.

Aleksandra Grīvas ekipāža tehnisku problēmu dēļ izstājās 9. ātrumposmā. Foto: Twitter

1 minūtes un 20 sekunžu sodu 8. ātrumposmā saņēma arī Aleksandra Grīvas ekipāža, kas pēc septiņiem ātrumposmiem atradās augstajā 6. vietā. Vienlaikus latviešu sportistus piemeklēja arī vairākas tehniskas problēmas, kuru dēļ 9. ātrumposmā ekipāža arī izstājās no rallija.

Brāļi Bergmaņi. Foto: rallye-magazin.de

Otro labāko rezultātu starp latviešu braucējiem Vācijas pēdējā posmā uzrādīja Edijs Bergmanis, finišējot 7. vietā absolūti un ieņemot 2. vietu savā klasē (DIV7). Svilis šajā pat klasē izcīnīja 3. vietu.