Mārtiņš Jankovskis 07.10.2013 - 07:09 Švedas pēdējā ātrumposmā izlaiž uzvaru, Lietuvas rallija čempions - Butvilas (VIDEO)
Vitautas Švedas uzvaru izlaida pēdējā ātrumposmā. Foto: matulaitis.lt

Aizvadītajās brīvdienās Lietuvas kūrortpilsētas Druskininkai apkārtnē norisinājās rallijs ''Rally Classic'', kas bija noslēdzošais posms Lietuvas rallija čempionātā. Pavisam kopā uz starta izgāja nedaudz vairāk par 40 ekipāžām. Jau pirms šī posma priekšlaicīgi par N4 klases čempionu kļuva lietuvietis Dominikas Butvilas, kurš šajā posmā nestartēja.

''Rally Classic'' uzvarētājs Giedrus Notkus. Foto: Alfonas Rakauskas

Divās dienās sportistiem bija jāveic astoņi posmi, kas kopā sastādīja 133 kilometrus. Pirmajos trijos posmos ātrs bija Vitautas Švedas, kurš tobrīd tuvāko sekotāju Martinu Samuiti apsteidza par 16,9 sekundēm. Taču dienas pēdējais posms bija īsts pārbaudījums daudziem sportistiem, jo 22,8 kilometrus garais posms bija jāaizvada diennakts tumšajā laikā. Tajā ātrākais bija Samuitis, kamēr Švedas, zaudējot 16,9 sekundes, ierindojās trešajā vietā. Līdz ar to pēc pirmās dienas Švedas un Samuitis bija uzrādījuši identisku laiku!

Martinas Samuitis. Foto: romasfoto.com

Nākamās dienas pirmajos trijos posmos Švedas konkurentiem neatstāja nekādas cerības, un pirms pēdējā posma viens no šī brīža ātrākajiem lietuviešiem Samuiti apsteidza jau par 35 sekundēm, bet tikai 0,2 sekundes Samuitim zaudēja Giedrus Notkus. Kā jau tas noticis arī Latvijas rallijos, tad garākajos ātrumposmos viss var apgriezties kājām gaisā. Un tā arī notika Lietuvā - Švedas pārsita riteni un kopvērtējumā atkrita uz ceturto vietu. Tikmēr pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja Notkus, kurš gan pēc pirmās dienas, gan pirms pēdējā ātrumposma kopvērtējumā bija trešais.

Mindaugas Daunoravičus. Foto: romasfoto.com

Līdz ar to par uzvarētāju absolūtajā kopvērtējumā tika kronēts Notkus, kuram 2,9 sekundes zaudēja Samuitis, bet vairāk par divām minūtēm atpalika Mindaugas Daunoravičus.

1. Giedrius Notkus Mitsubishi Lancer Evo IX 1:10:00,7
2. Martynas Samuitis  Mitsubishi Lancer Evo X +2,9
3. Mindaugas Daunoravičius  Mitsubishi Lancer Evo IX