Talsu rallijā uzvar igauņu rallija zvaigzne Ots Tanaks (FOTO)

Go4speed 19.05.2013 - 16:53 Talsu rallijā uzvar igauņu rallija zvaigzne Ots Tanaks (FOTO)

Pēc saspringtas cīņas visas dienas garumā, uzvaru Talsu rallijā izcīnīja igauņu rallija zvaigzne Ots Tanaks ar Subaru Impreza automašīnu. Cīņa par uzvaru izšķīrās pēdējā - 27 kilometrus garajā ātrumposmā, kurā tābrīža rallija līderis - krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks - salieca automašīnas aizmugurējo riteni un līdz ar to arī zaudēja cīņā par uzvaru. Otro vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja igauņu pilots Timu Korge, kurš finišēja 26,9 sekundes aiz Ota Tanaka.

Spraigās cīņas starp abiem pirmās dienas līderiem - Otu Tanaku un Alekseju Lukjaņuku - atsākās jau ar pirmo dienas ātrumposmu. Pirmajos divos ātrumposmos Tanakam gandrīz izdevās panākt Lukjaņuku, kurš dienu uzsāka ar 3,3 sekunžu pārsvaru. Tomēr, sākot ar 9. ātrumposmu, Lukjaņuks sekundi pa sekundei pārsvaru atguva un pirms pēdējā ātrumposma bija jau 7,5 sekundes priekšā Tanakam.

Aleksejs Lukjaņuks. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Diemžēl izšķirošā ātrumposma sākumā Lukjaņuks bija pieļāvis kļūdu, kā rezultātā finišēja nepilnas četras minūtes aiz sava galvenā konkurenta Ota Tanaka.

Lukjaņuka auto rallija finišā. Foto: Mārtiņš Jankovskis, Go4speed

Lielisku sniegumu otrajā dienā demonstrēja Raimonds Kisiels, kurš šajā rallijā izcīnīja augstāko vietu no latviešu ekipāžām, finišējot trešais absolūti. Pirms pēdējā ātrumposma viņu no tābrīža kopvērtējuma trešās vietas - igauņa Timu Korges ekipāžas - šķīra vairs tikai 2 sekundes, tomēr Kisielam neizdevās igauni pārspēt.

Cīņas par sekundēm pēdējo ātrumposmos notika arī starp 5.-9. vietas īpašniekiem, kuru vidū bija Mārtiņš Svilis, Jānis Vorobjovs, Deivids Butvilas, Rainers Aus un Vitautas Švedas. Rallija finišā tomēr pārsvaru sagalbāja Mārtiņš Svilis, kuram 4. vieta absolūtajā ieskaitē un otrā A+ klasē. Vorobjovs ieņēma 7. vietu absolūti un 3. vietu N4 klasē.

Pēdējā ātrumposmā par pārsteigumu parūpējās arī Haralds Šlēgelmilhs, piedzīvojot avāriju un izstājoties no rallija.

Haralda Šlēgelmilha automašīna pēc avārijas. Skatītāju foto.

R2 klasē lēnām pārsvaru pār Emīlu Blūmu palielināja Ralfs Sirmacis, taču arī šeit cīņas katrā ātrumposmā bija ļoti saspringtas. Četros no sešiem otrās dienas ātrumposmiem uzvaru izcīnīja Mārcis Ķenavs, taču kopvērtējuma lielo atstarpi līdz līderim sadeldēt tā arī līdz dienas beigām neizdevās un par uzvarētāju šajā klasē kļuva Ralfs Sirmacis. 11. ātrumposmā avāriju piedzīvoja Emīls Blūms, taču viņš spēja nobraukt ātrumposmu līdz galam un vēl vairāk - auto tika pielabots un Emīls Blūms nobrauca arī pēdējo ātrumposmu, izcīnot 7. vietu savā klasē.

Blūms pēc avārjas. Foto: Twitter

Par čempionu kausu otrajā dienā reāli cīnījās vairs tikai divi dalībnieki - lietuvietis Deivids Butvilas un igaunijas čempions Rainers Aus. Pirms pēdējā ātrumposma Deivids Butvilas bija pietuvojies Ausam septiņu sekunžu attālumā, tomēr cīņa līdz galam īsti neizdevās, jo Rainers Aus pārsita riteni un bija spiests to ātrumposmā mainīt, zaudējot daudz laika. Līdz ar to čempionu kauss šogad ceļos uz kaimiņvalsti Lietuvu.

Ar detalizētiem 2. dienas notikumiem var sīkāk iepazīties ŠEIT.