Lēbam otrā uzvara Somijā, A.Neikšāns/Dzirkals pirmie N4 klasē

Go4speed 30.07.2011 - 22:26 Lēbam otrā uzvara Somijā, A.Neikšāns/Dzirkals pirmie N4 klasē

Ar franču rallija braucēja Sebastiana Lēba uzvaru noslēdzies Somijas WRC rallijs. Tikmēr uzvaru N4 klasē izcīnīja vienīgā latviešu ekipāža - Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals.

Sestdien sportistiem bija gara diena, jo bija jāveic 11 ātrumposmi, kopumā 140 kilometri. Jau vēstīts, ka piektdien pēdējā ātrumposmā pēc taktiskajām cīņām noskaidrojās, ka sestdien trasē pirmais dosies Lēbs. Taču franču pilotam ar to nebija nekādu problēmu, jo pirmajos divos rīta dopos viņš uzrādīja ātrāko laiku, tādējādi nostiprinoties rallija vadībā. Nākamajos trijos posmos vislabāk klājās Miko Hirvonenam, kurš turpināja cīņu par piekto pozīciju. „Šis bija perfekts rīts. Esmu laimīgs," tā pirms došanās uz servisa parku teica Lēbs, kurš pēc 16 ātrumposmiem komandas biedru Sebastianu Ožjē apsteidza jau par desmit sekundēm.

N4 klasē visos sešos rīta posmos ātrākais bija Jarko Nikara, kurš šos ceļus pazīst ļoti labi. Kopvērtējumā somu sportists Neikšāna/Dzirkala ekipāžai pirmajos sešos dopos atvinnēja vienu minūti, tādējādi kopvērtējumā no sestās vietas pakāpjoties uz ceturto pozīciju, taču līderis joprojām bija Neikšāns, kurš par 11,9 sekundēm apsteidza Hajdenu Padonu.

Pēc servisa parka pilotiem atkal vajadzēja veikt jau no rīta veiktos posmos, kā arī „Power Stage" ātrumposmu.   Ātri otrajā aplī bija abi „Ford" komandas braucēji, kuri uzrādīja ātrākos laikus. „Mana mašīna beidzot ir tāda, kādai tai vajadzēja būt jau pašā sākumā. Mēs šo to pamainījām un tagad viss ir kārtībā," tā pēc 17 posma teica Jari Mati Latvala. Pirms izšķirošā posma Lēbs joprojām bija līderis. Astoņas sekundes franču pilotam zaudēja Latvala, bet 12 sekundes - Ožjē, kurš, iespējams, savu otro vietu zaudēja 17. ātrumposmā, kad franču pilots pārsita automašīnas riteni.

N4 klasē 17. ātrumposmā, kurš bija garākais sestdien, ātrākais bija Neikšāns/Dzirkals. Atlikušajos piecos posmos atkal nepārspēts palika Nikara, kas tādējādi viņam ļāva kopvērtējumā N4 klasē pakāpties uz trešo pozīciju. Pirmie joprojām bija mūsējie, kuriem 25,6 sekundes zaudēja Padons.

Pēdējā „Power Stage" posmā daudziem par prieku ātrākie bija abi „Ford" komandas braucēji. Ātrākais bija Hirvonens, kurš papildus nopelnīja trīs punktus, bet otrais labākais - Latvala. Taču absolūtajā ieskaitē viss pa vecam - pirmais Lēbs, kurš kopvērtējumā Latvalu apsteidza par 8,1 sekundi. Trešais finiša līniju šķērsoja Ožjē. N4 klasē Neikšāns/Dzirkals pēdējo posmu aizvadīja samērā piesardzīgi, jo uzvara tikpat kā jau bija kabatā. Tas arī veiksmīgi tika izdarīts, jo absolūtajā ieskaitē mūsu ekipāža izcīnīja pirmo vietu. Otrā, zaudējot 19,3 sekundes, palika Padona ekipāža.