Ralfs Sirmacis un Mārcis Ķenavs. Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
Trešdien un ceturtdien Anglijā norisinājās ikgadējās "Fiesta Sporting Trophy Shootout" sacensības, kurās piedalījās 11 sportisti no sešām valstīm. Patīkami, ka starp šiem 11 sportistiem bija arī divi jaunie latviešu rallija talanti - Ralfs Sirmacis un Mārcis Ķenavs.
Pēc mediju un psiholoģiskajiem testiem bija jāseko fiziskajiem pārbaudījumiem, taču šoreiz fizisko pārbaudījumu vietā uz ātrumu bija jāmaina mašīnas ritenis. Lai arī pēc pirmās dienas oficiālie rezultāti netika publicēti, kā ziņoja Okartes Autosporta Akadēmija, tad latvieši esot bijuši starp labākajiem.
Mārcis Ķenavs mediju testos. Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
Galvenie notikumu norisinājās ceturtdien, kad visiem sportistiem sava meistarība bija jāapliecina trasē. Pēc iepazīšanās ar trasi, kas bija jāveic diezgan lēnā tempā, sekoja braucieni. Pirmajā braucienā mūsējie līderim Arelano zaudēja nepilnas trīs sekundes. Otrajā braucienā ātrāko laiku uzrādīja Sirmacis, kurš tuvāko sekotāju apsteidza par 0,6 sekundēm. Ķenavs Ralfam zaudēja sekundi. Arī trešajā braucienā ātrākais bija Arelano, bet otrais šoreiz - Ķenavs.
Pēc šiem braucieniem WRC Radio balss Kolins Klārks savā Twitter kontā atzina, ka nedomāja, ka kāds varētu būt tikpat ātrs, kā šī gada WRC Akadēmijas uzvarētājs Evans, taču viņš atzina, ka ir kļūdījies, jo patīkami viņu esot pārsteidzis Sirmacis un Arelano.
Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
Pēc pāris minūtēm tika paziņots, ka abi latvieši ir iekļuvuši Top 5, kas nozīmēja to, ka viņiem būs iespēja aprunāties ar M-Sport vadītāju Malkolmu Vilsonu un cīnīties par galveno balvu - iespēju gadu strādāt kopā ar komandu. Pēc tam, kad visi pieci braucēji bija parunājuši ar Vilsonu, M-Sport vadītājs paziņoja, ka par šī gada "Fiesta Sporting Trophy Shootout" uzvarētāju kļūst Evans, kurš šajās sacensībās piedalījās jau trešo reizi. Otrais palika Arelano, bet trešais - Ķenavs. Ceturtais palika Sirmacis. Prieks, ka pēc šīm sarunām Vilsons atzina, ka mūsu braucēju sniegums esot bijis iespaidīgs.
Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
Lai uzzinātu, kā mūsu braucējiem gāja, portāls Go4speed sazinājās ar Mārci un Ralfu Anglijā, kuri arī pastāstīja iespaidus par piedzīvoto.
''Te neviens nebrauca lēnām, tāpēc, ja jau varējām cīnīties ar WRC Akadēmijas čempionu, tad tas nozīmē, ka Latvijā līmenis ir pietiekami augsts,'' saka Mārcis Ķenavs. ''Evans? No malas likās, ka viņš brauc tāpat, kā mēs, bet, ja jau mēs viņu pārspējām braucienos, tad jau viņš nav nemaz tik ātrs, kā visi domā (smejas). Domāju, ka mēs varētu būt tikpat ātri, cik viņš arī pasaules rallijos. Mašīna? Varbūt mazliet kaut kas atšķīrās, bet kopumā viss bija labi. Testi? Mediju testi tādi paši kā Latvijā. Vienīgi ar to riteņu maiņu nebijām pirms tam Latvijā trenējušies. Bija interesanti. Kopumā iespaidi vienreizēji.''
Mārcis Ķenavs, Reinis Pozņaks un Ralfs Sirmacis. Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
''Tiešām, tā ir pasaules līmeņa rallija komanda, kur katrs cilvēks zina, ko dara un par ko atbild. Tiešām gribētu tur strādāt. Evans? Viņš tur piedalījās jau trešo reizi, tāpēc visi viņu pazina. Arī žurnālisti ar viņu bieži sarunājās. Ar Vilsonu parunājām par dzīvi, par ralliju. Diezgan lādzīgs čalis. Klārks? Jā, viņš ir liela autoritāte WRC, to var just, bet šoreiz viņš mūs nespīdzināja un neuzdeva viltīgus jautājumus. Pieredze neatsverama, tāpēc ceru, ka nākamgad izdosies atkal atbraukt uz šejieni un sasniegt savu mērķi. Pasākums izdevies!''
Pusdienas un fonā WRC automašīnas. Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
"Mediju testos bija jāiet iekšā pašam pirmajam, kas deva nelielu uztraukumu, taču saņēmos un viss bija labi,'' portālam atzīst Ralfs Sirmacis, kurš sarunas laikā Anglijā uz staciju veda lietuviešu kolēģi. ''Pēc tam bija jāmaina riepa. Baigi dīvaini, bet viņiem atslēgas bija ļoti vieglas, tāpēc nevarēja tik ātri atskrūvēt riteni. Braukšanā ar katru braucienu trase palika slapjāka un netīrāka. Otrajā reizē uzrādīju ātrāko laiku, jo pirmajā reizē ļoti taustījos. Jāsaka, ka ar priekšpiedziņu nebiju braucis ļoti ilgi. Arī trešais brauciens neizdevās, kā gribētos.''
Foto: Okartes Autosporta Akadēmija
''Sarunā ar Vilsonu nācās viņam pateikt, ka, ja uzvarēšu, nevarēšu palikt, jo gribu pabeigt skolu. Viņš man atzina, ka ir patīkami pārsteigts, ka es, būdams tik jauns (Ralfam ir 18 gadi), spēju uzrādīt tik labu rezultātu. Vilsons man atzina, ka viņš esot runājis ar Klārku, kurš man saskata lielu nākotni. Tad vēl Vilsons teica, ka par mani uzrakstīs spēcīgu rakstu. (smejas). Sarunas beigās viņš atzina, ka gribot mani tur redzēt arī nākamgad. Protams, forši bija redzēt tik lielu un profesionālu komandu. Mans mērķis bija pārspēt WRC Akadēmijas čempionu Evansu, jo pirms tam tika runāts, ka, ja mēs viņam būsim tuvu, tad mums ir talants. Kā beigās redzējām, tad Evans neuzvarēja nevienā braucienā. Nav viņi nemaz tik ātri, tāpēc domāju, ka mēs varētu ar viņu cīnīties arī rallija trasē.''